آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: درخواست راهنمایی جهت خرید لپ تاب

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
سلام

در حال حاضر لپ تاب ایسر
E1-572G با مشخصات :

• رم 6
  • پردازنده :i3-4200
  • گرافیک 2 گیگ بعلاوه اینتل

دارم .

که در خواست فروش و خرید لپ تاب با سخت افزار بالاتر و بروز تر را دارم.
گیمر نیستم و شاید خیلی کم هر از چند گاهی بازی اجرا کنم بیشتر توقع من اجرا کردن نرم افزار سنگین و همچنین گرافیکی هست و وبگردی است.
ممنون میشوم لپ تابی مناسب با قیمت حدود 5 میلیون تومن و یا کار کرده تمیز آن مدل با این قیمت معرفی نمایید.

سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nekooee

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
پاسخ : راهنمایی خرید لپ تاب

سلام
جناب مهران شما برای اینکه یک کامپیوتر با سخت افزا قوی داشته باشید که چندسالی برای شما نرم افزارهای قوی رو اجرا کنه حداقل به این مشخصات نیاز دارید:
16 گیگابایت رم DDR4
cpu core i7 که الان سری جدید core i9 هم وارد بازار شده و در ایران موجود است ولی گران قیمت است.
ساپورت از هارد ssd M2 (اسلت اینترنال دارد)
هارد ssd m2
کارت گرافیک 4 گیگ رم و ترجیحا یکی از مدل های nvidia geforce (فقط رم ملاک نیست و چیپست هم خیلی مهم هست بعضی مدلها رم بالایی دراند ولی توان چیپست پایین هست و در رندر کردن کارهای گرافیکی یا بازی لگ دارند)
مانیتور full HD
پشتیبانی از usb type c و usb 3.1
کیبورد با بک لایت برای کار در شب(اگر قابل تغییر باشه می تونید برای خستگی چشمتون تغییر رنگ ایجاد کنید)
باتری با آمپر بالا و نگهداری طولانی (خیلی مهم هست! مخصوصا که سخت افزار این چنینی مصرف بالایی دارد)

اگر آپشن های بالا رو بخواین داشته باشه حداقل 16 میلیون تا 30 میلیون باید هزینه کنید و متأسفانه قیمت لپ تاپ ها بسیار بالاست! اگر هم روی رنج 5 میلیون بخواین بخرین چیزی شبیه به لپ تاپ خودتون فقط میتونید بخرید که اونم ارزش خرید نداره. با توجه به مشخصاتی که برای لپ تاپتون گفتید پیشنهاد من این هست اگر می تویند به 8 گیگ رم ارتقاء بدید و یک هارد ssd هم بزارید روی سیستم و عوض نکنید! چون بخواین عوض کنید زیر 16 میلیون لپ تاپ بدردبخوری تو بازار نیست.

از نظر برند هم الآن اکثر لپ تاپ ها یک جنس دارند و زیاد کیفیت هاشون فرق نمیکنه و همه چینی هستند. اما برندهایی مثل MSI، aser ، lenovo ، assus و مک بوک و microsoft اینها همه خوب هستند در مدلهای گران قیمت. در مدل های ارزان قیمت هم طبیعتا هر چقدر پول بدید همون قدر آش میخورید!

* تاپیک شما به بخش مربوطه منتقل شد

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
پاسخ : راهنمایی خرید لپ تاب

سلام
جناب مهران شما برای اینکه یک کامپیوتر با سخت افزا قوی داشته باشید که چندسالی برای شما نرم افزارهای قوی رو اجرا کنه حداقل به این مشخصات نیاز دارید:
16 گیگابایت رم DDR4
cpu core i7 که الان سری جدید core i9 هم وارد بازار شده و در ایران موجود است ولی گران قیمت است.
ساپورت از هارد ssd M2 (اسلت اینترنال دارد)
هارد ssd m2
کارت گرافیک 4 گیگ رم و ترجیحا یکی از مدل های nvidia geforce (فقط رم ملاک نیست و چیپست هم خیلی مهم هست بعضی مدلها رم بالایی دراند ولی توان چیپست پایین هست و در رندر کردن کارهای گرافیکی یا بازی لگ دارند)
مانیتور full HD
کیبورد با بک لایت برای کار در شب(اگر قابل تغییر باشه می تونید برای خستگی چشمتون تغییر رنگ ایجاد کنید)
باتری با آمپر بالا و نگهداری طولانی (خیلی مهم هست! مخصوصا که سخت افزار این چنینی مصرف بالایی دارد)

اگر آپشن های بالا رو بخواین داشته باشه حداقل 16 میلیون تا 30 میلیون باید هزینه کنید و متأسفانه قیمت لپ تاپ ها بسیار بالاست! اگر هم روی رنج 5 میلیون بخواین بخرین چیزی شبیه به لپ تاپ خودتون فقط میتونید بخرید که اونم ارزش خرید نداره. با توجه به مشخصاتی که برای لپ تاپتون گفتید پیشنهاد من این هست اگر می تویند به 8 گیگ رم ارتقاء بدید و یک هارد ssd هم بزارید روی سیستم و عوض نکنید! چون بخواین عوض کنید زیر 16 میلیون لپ تاپ بدردبخوری تو بازار نیست.

از نظر برند هم الآن اکثر لپ تاپ ها یک جنس دارند و زیاد کیفیت هاشون فرق نمیکنه و همه چینی هستند. اما برندهایی مثل MSI، aser ، lenovo ، assus و مک بوک و microsoft اینها همه خوب هستند در مدلهای گران قیمت. در مدل های ارزان قیمت هم طبیعتا هر چقدر پول بدید همون قدر آش میخورید!

* تاپیک شما به بخش مربوطه منتقل شد
لپ تابی که خودم دارم تقریبا کارهای که انتظار دارم رو انجام میده اما نه در سطح توقع و همچنبن چون ۵ سال گذشته و دائما روشن بوده احتمال به خرابی باتری و شارژر و... در آینده میدم باتوجه به اینکه در حال حاضر هیچ گونه خرابی چه در زمان نگهداری باتری و یا عیب دیگری ندارد اما میخواهم زودتر تعویض کنم !
بنابر این سیستم با سخت افزار کمی بالاتر کفایت میکند.
مواردی که اشاره کردید نکته های مهم بودند تشکر میکنم مخصوصا روشنایی کیبرد و صفحه نمایش (هارد ssd هم که حرف نداره اما برای لپ تابی که ۲ اسلت هارد داشته باشه خوبه)
سیستمی با رم 8 گیگ DDR4 و سی پی یو i5 نسل 8 به نظرم مناسب هست.
در این محدوده چند مدل معرفی کنید ممنون میشم.

سپاسnamaste

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
نه چرا دو اسلت هارد داشته باشه می تونید یک هارد با caddy بزارید از طرفی اکثر سیستم های جدید خودشون دو هارده هستند. البته شما اصلا میتونید از یک هارد اکسترنال برای نگهداری اطلاعات استفاده کنید و روی سیستم فقط یک ssd 250GB یا 500GB بزارید. هارد یکی از اصلی ترین مواردی هست که سرعت سیستم شما میره بالا. هر چی سیستم قوی داشته باشید ولی هاردتون سریع نباشه سرعت شما محدود میمونه.
هارد ssd که در اکثر لپ تاپ ها پشتیبانی میشه من تأکیدم M2 بود چون اکثر هارد های پرسرعت جدید M2 هستند و باید حتما لپ تاپ این اسلت روی مادربردش باشه. که اصلا کاری به sata هم نداره و مستقل هست.
در مورد معرفی مدل من چون خودم فروشگاه ندارم معمولا در سایت دیجیکالا و سایت های معتبر دیگه بسته به آپشن هایی که میخوام و مدل فیلتر میکنم و همه رو با هم مقایسه می کنم و همه کامنت ها رو میخونم. به نتیجه رسیدم که کدوم رو بخرم بعد در مورد همون مدل خاص تو اینترنت سرچ می کنم و همه ارزیابی ها و نظرات دیگران رو میخونم (فارسی و انگلیسی) بعد اقدام به خرید می کنم. صرفا نظر فروشنده رو هم قبول ندارم!

ولی اگر کسی رو میخواین که تجربه فروش اینها رو داشته باشه و مدل به اسم بهتون بده باید با فروشگاه ها که همه مدلها رو میشناسن مشورت کنید.

reza_rojin

کاربر
2015-03-10
77
44
هارد ssd که در اکثر لپ تاپ ها پشتیبانی میشه
من تأکیدم M2 بود چون اکثر هارد های پرسرعت جدید M2 هستند و باید حتما لپ تاپ این اسلت روی مادربردش هست
کارت گرافیک ۸ گیگ رم و ترجیحا یکی از مدل های nvidia geforce یا quadro
مانیتور 4k
cpu core i9
32 گیگابایت رم

بالا