آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: سوال در مورد مودم 8901g ver6

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
621
555
سلام همکاران محترم مودم 8901G ver 6 تی پی لینک ، ولتاژ کارش ۹ولته ولی کار نمیکنه ، با ولتاژ ۱۲ ولت کار میکنه اما آی سی مشخص شده زیر به شدت داغ میکنه ، نیاز به راهنمایی ارزشمند دوستان

پیوست‌ها

• 1.2 مگابایت بازدیدها: 193

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
سلام همکاران محترم مودم 8901G ver 6 تی پی لینک ، ولتاژ کارش ۹ولته ولی کار نمیکنه ، با ولتاژ ۱۲ ولت کار میکنه اما آی سی مشخص شده زیر به شدت داغ میکنه ، نیاز به راهنمایی ارزشمند دوستان

درود

اینجور که از عکسها مشخصه اینه که برد خیلی دستکاری شده

خازنهایی که درآوردی رو چرا جا نزدی؟؟

بجای رگولاتور چی گذاشتی؟

مشکل قبل از دستکاری چی بوده؟

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
621
555
درود

اینجور که از عکسها مشخصه اینه که برد خیلی دستکاری شده

خازنهایی که درآوردی رو چرا جا نزدی؟؟

بجای رگولاتور چی گذاشتی؟

مشکل قبل از دستکاری چی بوده؟

با سلام
دوست عزیز من از روی این برد اوراقی خواستم محل آی سی که داغ میکنه رو نشون بدم این برد اصلی تعمیری من نیست . مودم روی یک چراغ پاور مونده بود ، دو تا خازنای ۴۷۰ باد کرده بود تعویض شد ولی تغییری نکرد ، بعد متوجه شدم اگه با ولتاژ ۱۲ روشنش کنم کار میکنه ولی اون آی سی به شدت داغ میکنه الان اگه با آداپتور ۹ ولت خودش روشنش کنم فقط چراغ پاور چشمک میزنه

آخرین ویرایش:

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
دوست عزیز اول بدون توضیح شما هیچ کسی از ذهن شما خبری نداره و بهتره از خود مودم عکس میگرفتین
دوم هم شما مودمی که ولتاژ کاریش 9 ولت هست اشتباه بزرگی میکنید که با 12 ولت روشنش میکنید و این کار صدمه های دیگه ای هم بجز مشکل اصلی احتمال داره به بردتون وارد بکنه

شما پایه های آی سی رو که خودتون مشخص کردین و آی سی مموری مودم (همون که دراز هست و برند ESM روش هک شده) رو با خمیر یا روغن فلکس مرغوب یه هیت نرم بدین اگر نتیجه نگرفتین یه بارهم آی سی فلش رو با فایل مطمئن پروگرام کنید و نتیجه رو گزارش کنید
موفق باشید

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام
این که با 9 ولت کار نمیکنه علتش اینه که اون ای سی سوخته و داره جریان میکشه ولت ورودیتون میخابه.بعد که شما 12 .لت وصل میکنید کمی از افت ولتاژ رو جبران میکنید.اون ای سی رو تعویض کنید مشکلتون حل میشه

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
621
555
سلام
این که با 9 ولت کار نمیکنه علتش اینه که اون ای سی سوخته و داره جریان میکشه ولت ورودیتون میخابه.بعد که شما 12 .لت وصل میکنید کمی از افت ولتاژ رو جبران میکنید.اون ای سی رو تعویض کنید مشکلتون حل میشه

درود و تشکر ، یه کم تعویضش برام سخته آی سی سوخته رو برش داشتم ولی برای نصب آی سی جدید مشکل دارم شما تجربه ای داری راهنمایی کنی پایه ها رو نمیتونم دقیق جای خودشون قرار بدم

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
ابتدا پایه ها رو به روغن فلکس اغشته کنید و تمیز کنید طوری که پستی بلندی نداشته باشه.
اول یک مهره یا پیچ کوچک روی ای سی بذارید اینقدری باشه که بتونید 4 طرف پایه هارو ببینید.ای سی رو از 4 طرف تقریبی روبروی پایه ها قرار بدید.باد هیتر رو خیلی کم بذارید و درست عمود بر ای سی نازل رو بگیرید.بعد از مدتی پایه ها ذوب و ای سی میشینه.اگر کمی پایه ها کج شد نگران نباشید.بذارید کمی سرد شد مهره رو بردارید و باز هم هیت بدید .همزمان با ذره بین و نوک پنس گوشه ای سی رو که کمی انحراف داره با نوک پنس اروم هدایت کنید تا تصحیح بشه.سعی کنید زمان حرارت رو دهی رو با سرعت عمل به حداقل برسونید.هر بار از روغن فلکس تازه و مرغوب استفاده کنید.اگر دو پایه بهم اتصال شد مشکل نداره بعد از سرد شدن با نوک هویه تمیز و فلکس اتصال بین دو پایه رو بگیرید
موفق باشید

آخرین ویرایش:

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
621
555
سلام و عرض ادب واحترام

از راهنمایی ارزنده شما کمال تشکر را دارم ، با سپاس ویه لطف بکنید بگید الان روغن فلکسی مرغوب تو بازار چیه ؟

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mosaffa

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
621
555
سلام همکاران محترم مودم 8901G ver 6 تی پی لینک ، شماره آی سی مشخض شده رو میخاستم کسی میتونی محبت کنه

بالا