آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن شدن یک ثانیه ای سیستم با مادربرد GigaByte GA-8i865pe775-G-RH

saied68

کاربر
2015-02-22
319
292
سلام خدمت همه اساتید عزیز
مادربرد مذکور ، وقتی که میرنم روشن بشه ، فقط یه لحظه روشن میشه و بعدش خیلی سریع خاموش میشه...
پیشنهاد اساتید چیه؟
خودم حدس میزنم مدار PWM مشکل داره
علی الظاهر هیچکدوم از خازن ها مشکل ندارن ، منظورم اینه که هیچکدوم از خازن ها بادکردگی یا مورد مشابهی نداره...
ممنون
اینم از عکس مادربرد
45.jpg

farnam1

کاربر
2007-05-03
7
8
سلام..دوست عزیز شما اول چک کن که قطعات اتصالی نداشته باشن..کارتها و قطعات اضافی رو جدا کن ببین روشن میشه یا نه..اگر نشد برو سراغ پاور..

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saied68

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
کد دیباگر وضعیت چراغ ها ؟
با چه cpu تست میکنی ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saied68

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
سلام
دوست عزیز ضمن توجه به فرمایشات مهندسین عزیز،ترانزیستورهای PWM رو نیز چک کنید.فک کنم خرابی این ترانزیستورهای اطراف سی پی یو باعث این مشکل میتونه بشه.(البته اگه یه نیم دور میزنه و خاموش میشه).
موفق باشید

saied68

کاربر
2015-02-22
319
292
کد دیباگر وضعیت چراغ ها ؟
با چه cpu تست میکنی ؟

استاد ، سیستم فقط یک ثانیه روشن میشه و بعدش خیلی سریع خاموش میشه ، اصلأ به دیباگر فرصت نمیده که کد نشون بده.
از لحاظ CPU هم با همونی که رووی خودش بوده و هم دادم همکارا با یکی دوتای دیگه ( CPU سالم که بهش میخوره ) تست کردن و همین مشکل داشته
ضمن اینکه مطمئنم مشکل از پاور نیست ، چون سه تا پاور سالم برای اینجور مواقع دارم ، و روو همه به همین شکل بود

saied68

کاربر
2015-02-22
319
292
سلام
دوست عزیز ضمن توجه به فرمایشات مهندسین عزیز،ترانزیستورهای PWM رو نیز چک کنید.فک کنم خرابی این ترانزیستورهای اطراف سی پی یو باعث این مشکل میتونه بشه.(البته اگه یه نیم دور میزنه و خاموش میشه).
موفق باشید

ترانزیستور های رو چک میکنم و خبرش رو میدم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: omidm11

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز شما یه بار برق 4 پین سی پی یو را در بیارید ببینید روشن میشه یانه؟در ضمن با توجه به اینکه میگید pwmمشکل داره آیا vcore را هم گرفته اید؟

saied68

کاربر
2015-02-22
319
292
یکی از فت های مدار pwm سوخته بود ، عوضش کردم ، ولی الأن دوتا مشکل وجود داره
1- سیستم یه سره شده ، یعنی بمحض زدن دکمه پاور ، فن cpu هم روشن میشه ولی اون بوق اول کار ( بوقی که در حین شناسایی سخت افزار و در موقع روشن شدن سیستم زده میشه ) زده نمیشه...اون صدا نمیاد
2- تصویر ندارم

بالا