آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: لباس شویی پاکشوما اتوماتیک

sasi5800

کاربر vip
کاربر
2021-04-08
3
1
با سلام
یک برد لباس شویی پاکشوما واسه من اومده که ارور DE میده .
میکرو سویچ درب سالم می باشد و سیم کشی م مشکلی ندارد. برد رو بررسی کردم و همه ترایاک ها سالم است ولی رگولاتور 7812 مشکل داشت که تعویض شد ولی بازم همون ارور رو میاره.
ممنون میشم راهنمایی کنید . اینم عکس های برد af0e7453bb714b1ca3cd0ea58663c89d.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

omid-kh

کاربر
2021-01-08
32
21
سلام دوست عزیز رله سوئیچ در و رله نول ورودی و زنر پشت هر دو رله و درایور رله رو چک کن اگه همه اکی بودن ببین میکرو فرمان میده به درایور یا نه.
من همین برد اومده دستم بعد از قفل در برنامه میکرو مدام ریست میشه و همه ال ای دی ها ی صفحه نمایش چشمک زن میشن. فایل eeprom این برد رو میتونی برام بفرستی؟
دوستانی که فایل eeprom این برد تصویر بالا رو دارن بی زحمت لطف کنن اپلود کنن ممنون میشم.

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
با سلام
یک برد لباس شویی پاکشوما واسه من اومده که ارور DE میده .
میکرو سویچ درب سالم می باشد و سیم کشی م مشکلی ندارد. برد رو بررسی کردم و همه ترایاک ها سالم است ولی رگولاتور 7812 مشکل داشت که تعویض شد ولی بازم همون ارور رو میاره.
ممنون میشم راهنمایی کنید . اینم عکس های برد مشاهده فایل‌پیوست 175423

سلام ربطی به تریاک ها نداره شما تو این مدار رله سمت راست عکس مخصوص میکرو سوییچ هست تست شوند و در نهایت دیود موازی با رله و ایسی بافر مدار فرمان رله را چک و تعویض نماید. هیدروستاتم چک کنید

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
334
505
اذربایجان شرقی
با سلام
مشکل شما قطع مسیر نول میکروسویچ میباشد که با برداشتن قاب پلاستیکی. متوجه سوختگی مسیر مسی در پشت مدار چاپی خواهید شد و با ولحیم کاری سیم بین دو نقطه مشکل شما حل میشود

tiva_to

کاربر vip
کاربر
2020-05-12
10
10
سلام دوست عزیز - من هم یک برد دارم که همین مشکل رو داره - شما تونستید مشکل رو فع کنید؟؟ من رو هم راهنمایی کنید لطف

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

mojtabav

کاربر vip
کاربر
2019-10-18
85
178
سلام دوست گرامی
سوکت موتورت رو چک بفرما احتمال 90 درصد سوکت آب کرده و آرک میده به بقیه قسمت برد.
سوکت رو تمیز کنید تمییییز با یه سوهان ریز و کوچک.
سوکت برد به موتور رو در صورت امکان تعویض کنید.
به درصد خیلی زیادی دیود های هرز گرد رله ها رو زده.با 1n4007 تعویض بفرمایید.سر پراب اهم متر سوزن ته گرد لحیم کنید که برا تست توی رزین راحت باشید.
آیسی های درایور 2004 هست که اونا رو هم به احتمال 90 درصد زده.
۲۰۲۲۰۲۱۶_۰۹۵۲۱۲.jpg
اگه میکرو سالم باشه خوش شانس هستید#$V686

Keykha

کاربر
2010-09-30
2
0
سلام ربطی به تریاک ها نداره شما تو این مدار رله سمت راست عکس مخصوص میکرو سوییچ هست تست شوند و در نهایت دیود موازی با رله و ایسی بافر مدار فرمان رله را چک و تعویض نماید. هیدروستاتم چک کنید
سلام ولتاژ سر دیود زنرها چنده؟

بالا