آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: هنگ مادربرد الایت مدل gt41-m 7.1

دوستان برام یه مادربرد الایت مدل g41t-m آوردند مشکلش تصویر میده ولی تو صفحه اول هنگ میکنه دو تا عکس گذاشتم مشخصه
تمام قطعات را چک کردم و بایوس هم آپدیت کردم ولی مشکل همچنان پابرجاست
لطفا راهنمایی ام کنید متشکرم
20141212_190700.jpg

20141212_191012.jpg

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
دوست من زمانی که بالا میاد رو کد خاصی می مونه؟
باطری بکاپ رو هم بزار سر جاش
با گرافیک آنبرد و غیر آنبرید با همینطور هست؟

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز بنا به گفته یقوب باطری بکاپ را سرجاش بذارین البته سالم باشد
دیباگر بزن وچیپ شمالی وجنوبی را فشار بده البته یکی یکی تست کن ببین کد تغییر میکنه(ابتدا خاموش کنید بعد فشار و سوییچ)
قطعات را از نظر حرارت چک کنید.(فعلا این کارها را انجام بدین و نتیجه رو اعلام کنید تاگامی برای نزدیکتر شدن به عیب مربوطه باشد)

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
و با اجازه از همکاران بزرگوار
دوست گرامی توصیه همکاران را به دقت انجام بدید و نتیجه را اعلام کنید تا همکاران و اساتید محترم بهتر بتوانند راهنمایی کنند
با چندین رم سالم و مختلف تست بگیرید بانک رم را هم با اسپری خشک یا تینر مرغوب و با مسواک شستشو دهید
راستی اون فن را عوض کنید بدترین مدل ممکن است مادرزادی تراز ایست نمیکند و کیفیت بسیار نامناسب دارد ترجبحا از آک و اورجینال استفاده کنید
بانک سی پی یو را چک کنید که خارها درست باشد و کج یا شکسته یا کثیف نباشد
با cpu دیگر تست بگیرید
هیچ قطعه جانبی به مین وصل نباشد و تست بگیرید
پس از روشن کردن ، چیپ آی سی صدا را دست بزنید که بیش از حد داغ نکند
نتیجه را هم اعلام فرمایید تا ببینیم به کجا خواهیم رسید
موفق باشید

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
آی سی خرچنگی بالا سمت چپ عکس را تست حرارت بگیرین و امکان دسترسی به بایوس را دارین لن را غیرفعال کنین

دوستان باطری را عوض کردم و به گفته آقا غفور چیپ شمالی و جنوبی را تست کردم کد روی دبیاگر تغییر نمیکنه همان رو کد37 میمونه
استاد امجدی گفته های شما را انجام دادم
آی سی کارت صوتی اصلا حرارت نداره

آخرین ویرایش:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود مجدد
دوست و همکار گرامی ، بررسی این موضوع نیازمند همکاری بیشتر شماست زیرا ما دسترسی به برد نداریم
ولی سعی کنید حلش کنید این مورد در الایت بسیار شایع است تجربه خوبی میتواند برایتان باشد
از فت ها غافل نشوید و تست بگیرید
مواردی که در پست های قبل گفته شد را به درستی بررسی کنید
دو مورد تجربه هم خدمتتان عرض میکنم که برایم پیش آمده است
در یکی از موارد که به دستم رسید از چیپ صدا بود
شما آی سی صدا را خارج کنید و تست بگیرید فقط حواستان باشد که در پایه های برد اتصالی وجود نداشته باشد اگر باز هم ایراد پا برجا بود از روی برد اوراقی مطمئن آی سی صدا با همین شماره پیدا کنید و نصب کنید و تست بگیرید در بعضی از موارد باید چیپ صدا وصل باشد
در موارد نادری از مدل های مختلف الایت هم دیده شده ایراد از قسمت لن است به خاطر همین همکار بزرگوارمون اشاره کردند که اگر وارد محیط ستاپ میشود لن را دیسیبل کنید
موفق باشید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
دوستان و اساتید بزرگوار تقریبا همه موارد رو اعلام کردند و در ادامه یه نکته رو در نظر داشته باشید که سرد بودن چیپ ،همیشه دلیل قطعی بر سالم بودن چیپ نیست .همونطور که گرم شدن هم همیشه دلیل سوختن چیپ نیست و اینا احتماله .در برخی موارد چیپ صدای معیوب حالت ظاهری غیر طبیعی از خودش نشون نمی ده ولی معیوب هست .بهتره رگولاتور نزدیک چیپ رو هم بررسی کنید .
موفق باشید .

بالا