آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: مشکل ترکیدن ماسفت های یو پی اس میکرو اکتیو

pejman1368

کاربر vip
کاربر
2015-09-01
89
131
با سلام خدمت اساتید محترم

یه عدد یو پی اس میکرو اکتیو که بیشتر قابل استفاده در اسانسور هست به دستم رسید که با توجه به ترکیدن ماسفتهای50n06 که مربوط به قسمت تقویت بود اقدام به تعویض هم ماسفتها و هم درایور اون کردم
که باز باعث ترکیدن اون شد
البته اینم بگم زمانیکه از منبع تغذیه به جای باتری استفاده میکنم هیچ مشکلی نداره کار میکنه لازم به ذکره که بگم که باتریهاشو عوض 
کردم چون باتری های خودش فرسوده شده بودن
حالا سوالام از اساتید اینه که چرا موقع استفاده از باتری این اتفاق می افته به نظرتون باتری مشکل داره؟؟ 
ممنون از نظراتتون

por-ali-89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-08-28
1,237
4,603
تهران
درود
این دستگاه تغذیه کامل نیست . پچون باطری نیست ولت بالا میرود

باطری نوسان را میگیرد و لت ثابت میشود

pejman1368

کاربر vip
کاربر
2015-09-01
89
131
ممنون از شما دوست عزیز 

ولی مشکل از ماسفتهای تقلبی بازار بود بنده حدود 16 تا ماسفت تقلبی 50n06  تعویض کردم و چون به باتری وصل میکردم و امپر باتری ها بالاتر از منبع تغذیه بود ماسفتها میسوختند
مخصوصا موقع استارت یو پی اس .
الان با جابگزینی ماسفتها به شماره 60n06 اصلی مشکل برطرف شد
حتی یه فیوز امپر بالا هم سر راه باتری  گذاشتم که در صورت بروز مشکل اول فیوز بسوزه ولی کماکان بو پی اس بدون مشکل کار میکند 
ممنون از دوستان 
شایان ذکره که این نمونه یو پی اس کاملا کپی شده ی یوپی اس فاران بلیزر میباشد
ممنون

forud

کاربر vip
vip
کاربر
2013-05-05
419
1,636
با سلام خدمت اساتید محترم

یه عدد یو پی اس میکرو اکتیو که بیشتر قابل استفاده در اسانسور هست به دستم رسید که با توجه به ترکیدن ماسفتهای50n06 که مربوط به قسمت تقویت بود اقدام به تعویض هم ماسفتها و هم درایور اون کردم
که باز باعث ترکیدن اون شد
البته اینم بگم زمانیکه از منبع تغذیه به جای باتری استفاده میکنم هیچ مشکلی نداره کار میکنه لازم به ذکره که بگم که باتریهاشو عوض
کردم چون باتری های خودش فرسوده شده بودن
حالا سوالام از اساتید اینه که چرا موقع استفاده از باتری این اتفاق می افته به نظرتون باتری مشکل داره؟؟
ممنون از نظراتتون

سلام و درود
نوع اورجینال این قطعه استفاده بفرمایید احتمالا برطرف شودپ

50n06

hamid_reza59

کاربر
2020-08-06
27
11
سلام ، برای جلوگیری از ترکیدن مافست ها اولا باید اصلی باشند دوما همه ۸ عدد مافست باید با هم تعویض شوند چون اگر یک عدد آنها خراب باشد باعث ترکیدن بقیه میشود من خودم این مشکل را داشتم

بالا