آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: پاک شدن محتویات و فایلهای یک پارتیشن از هارد

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,211
2,946
با سلام
من 3تا هارد روی سیستم است اولی ssd 250 هست که ویندوز روی ان نصب است دومی یک هارد 500 به نام G و سومی یک هارد یک ترابایت که به دو پارتیشن 500 تای به نام F و E تبدیل کردم دیروز هارد تکی 500 به نام G را از سیستم جدا کردم بعد سیستم را روشن کردم در روت پارتیشن E چند دایرکتوری مهم داشتم که روی چند تا دایرکتوری که کلیک میکردم ACCESS DENIED میزد و نمیشد رفت داخل دایرکتوری .بعد سیستم را خاموش کردم هارد
G را دوباره وصل کردم .دیدم دایرکتوری ها که ACCESS DENIED روی پارتیشن E میزدند درست شدند .

مشکل از اینجا شروع شد

تمام هارد ها را از سیستم جدا کرد و تنها یک هارد 500 که همان G بود را روی سیستم گذاشتم و سیستم عامل لینوکس روی ان نصب کردم
بعد از نصب دو تا هارد را وصل کردم و در ابتدا در بایاس تعریف کردم که از SSD یعنی همام ویندوز سیستم بالا بیاید بعد که سیستم بالا امد دیدم پارتیشن
E خالی است و فقط نام فایل ها در روت است و همه موقع وارد شدن ACCESS DENIED میزند بعد دوباره که سیستم را ریست کردم نام فایل ها نبود
کاملا هارد خالی بود.
با تمام RECOVERY امتحان کردم هیچ کدام از فایلهایی که در روت بود اصلا وجود نداشت و تنها چند تا فایل در RECYCLE BIN بود که قبلا پاک کرده بودم
با هر نرمافزاری که بود تست کردم هیچ فایلی پیدا نکرد
مشکل از کجا میتونه باشد چون دو تا هارد هیچ ربطی به هم ندارند که نبود یکی باعث شود پارتش یک هارد دیگر پاک شود .یک موضع دیگر که وقتی
سیستم روشن شد نام پارتیشن E تغییر کرد همان که تمام فایلها پاک شده بود و به D تبدیل شد کمی طولانی شد
با تشکر

bbavvaffa

کاربر vip
vip
کاربر
سلام.
ابتدا برنامه HD Sentinel Pro رو در ویندوز نصب کنید و ببینید وضعیت سلامت هارد ها چند درصد و به چه شکل هست.
مشکل شما شبیه به مموری کارت و فلش هایی شده که برد آسیب دیده و اطلاعات رو میپرونه.
با تست سلامت میشه فهمید مشکل سخت افزار هارده یا نرم افزاریه.
عکس بفرستید از برنامه

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,211
2,946
سلام
با hdd regenerator هم تست کردم بد سکتور نداشت سلامت هارد هم 100 در صد زده است.فعلا چیزی در هارد ذخیره نکردم تا امکان برگشت فایلها باشد

پیوست‌ها

• 80.7 کیلوبایت بازدیدها: 134
آخرین ویرایش:

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,211
2,946
ویندوز عوض نکردم فقط user فول کنترول نبود ان هم خطا میدهد .چند روز پیش مادر برد من سوخت یک مادر برد جدید گرفتم و با همان ویندوز قبلی بالا امد
میتونم سریع ویندوز عوض کنم ولی یکی از پارتیشنها مشکلی ندارند

پیوست‌ها

• 472.7 کیلوبایت بازدیدها: 143
آخرین ویرایش:

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,211
2,946
تمام گزینه ها را فعال کردم فرقی نکرد هنوز پارتیشن e خالی است

پیوست‌ها

• 439.8 کیلوبایت بازدیدها: 146

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
با سلام
من 3تا هارد روی سیستم است اولی ssd 250 هست که ویندوز روی ان نصب است دومی یک هارد 500 به نام G و سومی یک هارد یک ترابایت که به دو پارتیشن 500 تای به نام F و E تبدیل کردم دیروز هارد تکی 500 به نام G را از سیستم جدا کردم بعد سیستم را روشن کردم در روت پارتیشن E چند دایرکتوری مهم داشتم که روی چند تا دایرکتوری که کلیک میکردم ACCESS DENIED میزد و نمیشد رفت داخل دایرکتوری .بعد سیستم را خاموش کردم هارد
G را دوباره وصل کردم .دیدم دایرکتوری ها که ACCESS DENIED روی پارتیشن E میزدند درست شدند .

مشکل از اینجا شروع شد

تمام هارد ها را از سیستم جدا کرد و تنها یک هارد 500 که همان G بود را روی سیستم گذاشتم و سیستم عامل لینوکس روی ان نصب کردم
بعد از نصب دو تا هارد را وصل کردم و در ابتدا در بایاس تعریف کردم که از SSD یعنی همام ویندوز سیستم بالا بیاید بعد که سیستم بالا امد دیدم پارتیشن
E خالی است و فقط نام فایل ها در روت است و همه موقع وارد شدن ACCESS DENIED میزند بعد دوباره که سیستم را ریست کردم نام فایل ها نبود
کاملا هارد خالی بود.
با تمام RECOVERY امتحان کردم هیچ کدام از فایلهایی که در روت بود اصلا وجود نداشت و تنها چند تا فایل در RECYCLE BIN بود که قبلا پاک کرده بودم
با هر نرمافزاری که بود تست کردم هیچ فایلی پیدا نکرد
مشکل از کجا میتونه باشد چون دو تا هارد هیچ ربطی به هم ندارند که نبود یکی باعث شود پارتش یک هارد دیگر پاک شود .یک موضع دیگر که وقتی
سیستم روشن شد نام پارتیشن E تغییر کرد همان که تمام فایلها پاک شده بود و به D تبدیل شد کمی طولانی شد
با تشکر

سلام، با سیستم عامل لینوکسی که نصب کردید سیستم رو بالا بیارید و هارد ها رو دایرکتوری هاش رو چک کنید ببینید بازم خالی نشون میده و یا خطای اکسس میده یا نه

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,211
2,946
سلام، با سیستم عامل لینوکسی که نصب کردید سیستم رو بالا بیارید و هارد ها رو دایرکتوری هاش رو چک کنید ببینید بازم خالی نشون میده و یا خطای اکسس میده یا نه
ممنون از جوابتان
بعد از اینکه این اتفاق افتاد هارد لینوکس را فرمت کردم چند بار خواستم دوباره لینوکس نصب کنم ولی حوصله اش نبود .چند روز پیش امدم لینوکس نصب کنم زدم مادربرد را از بین بردم چیپ ستش سوخت و دیروز هم نصب
کردم این اتفاق افتاد .بیشتر کار من با لینوکس است ولی با لینوکس ویندوز 10 wsl همانWindows Subsystem for Linux (WSL) کار میکنم ومتاسفانه فایلهای سیستمی ext4 را ندارد و نمیشود عملیات mount انجام داد
یک نرم افزار هست که محتویات هارد دیسک را به صورت باینری و سکتور سکتور نشان میدهد اگر نام فایلها ودایرکتوری ها که پاک شدن در هارد بود وقت میزارم اگر نه که دیگه چاره ای نیست

به نظر من کسانی که هارد ssd برای ویندوز دارند نباید هارد های دیگر را پارتیشن بندی کنند واقعا اشتباه است
با تشکر

بالا