آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تلفن پاناسونیک هنگام شماره گیری بوق ازاد میزند

صحرایی

کاربر
2016-07-08
50
116
با سلام یک تلفن پاناسونیک مدل Kx-TS580Lx تمام کارهاش سالمه و فقط زمانی که گوشی رو بر میداریم و بوق ازاد است با شماره گیری شماره روی پنل میاد اما صدای بوق هست و شماره گیری نمیکنه
لطفا دوستان راهنمایی کنید ممنونم

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
با سلام یک تلفن پاناسونیک مدل Kx-TS580Lx تمام کارهاش سالمه و فقط زمانی که گوشی رو بر میداریم و بوق ازاد است با شماره گیری شماره روی پنل میاد اما صدای بوق هست و شماره گیری نمیکنه

با سلام دوست عزیز.
من مواردی از این دست داشتم که ایراد از آیسی شماره گیری بود و با تعویض اون حل شد. البته اونها پاناسونیک نبودن و برای دستگاه شما باید آیسی شماره گیری رو پیدا کنی و البته قبل از تعویض، سعی کن با استفاده از دیتاشیت، سیگنال روی پایه mute رو بررسی کنی که آیا موقع شماره گیری ولتاژ این پایه تغییر میکنه یا نه؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552
با سلام :
مشکل از Q1 و Q2 . Q7 هست طبق سرویس منوال و ترابل شاتینگ که تقریبا مشابه میباشد مسیر مربوطه را پیگیری کنید .
دانلود سرویس منوال و ترابل شاتینگ دو فایل :[hide] مشاهده فایل‌پیوست kxts550lxb.pdf مشاهده فایل‌پیوست kx-ts580mxw.pdf[/hide]
موفق باشید .

صحرایی

کاربر
2016-07-08
50
116
با سلام :
مشکل از Q1 و Q2 . Q7 هست طبق سرویس منوال و ترابل شاتینگ که تقریبا مشابه میباشد مسیر مربوطه را پیگیری کنید .
دانلود سرویس منوال و ترابل شاتینگ دو فایل :hidden content may not be quoted
موفق باشید .
با سلام و تشکر از شما استاد رجبی عزیز
ترانزیستور Q1 و Q2 را پیدا کردم و تست کردم سالم بودند ولی Q7 در مدار نداشت اما دو شماره Q11 در مدار و پشت پنل بود که هر دو هم سالم بودند اما شماره ترانزیستور یکی 8550 بود و دیگری 9014 اما هر دو سالم
لطفا برای حل مشکل راهنمایی بیشتری بفرمایید

با

2019-12-07
12
20
سنندج
با سلام و تشکر از شما استاد رجبی عزیز
ترانزیستور Q1 و Q2 را پیدا کردم و تست کردم سالم بودند ولی Q7 در مدار نداشت اما دو شماره Q11 در مدار و پشت پنل بود که هر دو هم سالم بودند اما شماره ترانزیستور یکی 8550 بود و دیگری 9014 اما هر دو سالم
لطفا برای حل مشکل راهنمایی بیشتری بفرمایید.

با سلام و عرض ادب برای این مشکل حتما ترانزیستور های A42 یا A44 رو حتما تست کن در ضمن دیود های زنر رو حتما چک کن

بالا