آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

کد 25 کارت دیباگر و داغ شدن چیپ جنوبی

mostafa@racer

کاربر
2008-02-14
71
207
با سلام خدمت اساتید محترم
سه تا مادربرد گیگابایت ddr هست که دیباگر کد 25 میده یعنی سی پی یو و رم رو رد می کنه اما تصویر نمی ده هر سه تا هم بایوس رو آپدیت کردم ضمناً چیپ جنوبی هر سه به شدت داغ می کنه آیا با هیت گرفتن چپ جنوبی مشکل حل می شه؟
با تشکر

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
سلام این ارور در مادربردهای گیگا مخصوصا قدیمیها فقط ازجنوبی یکبار ریبال کن اگه حل نشد باید تعویض کنی موفق باشید

امید.اکبری

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-10-10
661
2,916
44
اصفهان
با سلام خدمت اساتید محترم
سه تا مادربرد گیگابایت ddr هست که دیباگر کد 25 میده یعنی سی پی یو و رم رو رد می کنه اما تصویر نمی ده هر سه تا هم بایوس رو آپدیت کردم ضمناً چیپ جنوبی هر سه به شدت داغ می کنه آیا با هیت گرفتن چپ جنوبی مشکل حل می شه؟
با تشکر
دوست من سلام
اول از همه تشکر میکنم از عزیزانم بابت پاسخگویی ک هدفی جز کمک رسانی نیست.
و اما کد 25
ک نشان دهنده مچ نشدن و بقولی ایستادن روی گرافیک است.یعنی گرافیک فوق را دیتکت نمیکند ک میتواند عواملی در این باره سهیم باشند .
لحیم سردی پل .
مادبرد فوق با این گرافیک سازگار نیست.
و بایوس.
اینجانب بدلیل همکاری ک با آواژنگ داشتم خدمت شما عرض میکنم ک این موارد را چک کن و در آخر برو سر هیت گرفتن جنوبی.البته شما میفرمایید جنوبی بشدت داغ میکند.پس بدون گرافیک ببین داغی داری؟
داغی شما نقطه ای است؟ویا در تمام چیپ بصورت یکنواخت پراکنده است؟
اگر بصورت یکنواخت پراکنده بود درایورهای جنوبی را در بیرون از مدار چک کن.
احتمالا P3055LD و یا از خانواده D ها میباشد.
اگر نقطه ای بود که متاسفانه جنوبی سوخته

mostafa@racer

کاربر
2008-02-14
71
207
ممنون از راهنمایی شما
طبق فرمایشات شما مادربرد ها رو دوباره چک کردم دو تا از اون ها بدون سوئیچ کردن چیپ جنوبی بصورت نقطه ای داغ میشه، ولی یکی دیگه بدون کارت گرافیک چیپ جنوبی داغ نمیشه، مدل مادربرد 8i845pe هستش می خواستم بدونم منظور از درایور کدام قطعه است؟

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
درود
منظور از درایور فت نزدیک چیپ هستش که وظیفه تامین ولتاژ مورد نیاز چیپ رو داره.اگر چیپ به صورت نقطه ای داغ بشه متاسفانه سوخته و تعویض آن مقرون به صرفه نیست.طبق فرمایش آقای اکبری کد 25 مربوط به گرافیک هستش.

بالا