آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل مادربورد 945G-S3

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

h_jal

کاربر
2009-08-01
53
105
سلام
دوستان کامپیوترم بعد از 2 3 دقیقه خاموش می شد بعد دیگه بالا نیامد پاور عوض کردم روشن شد اما دود از خازن بلند میشد که سریع خاموش کردم و خازن باد کرده که صدا میداد نشتی... تعویض کردم البته خازن 1000mf 6.3 ولت بود من 25 1000mf ولت داشتم جاش گذاشتم... الان مشکل اینه که هنوز سیستم روشن نشده و فقط برق پاور وصله این 2 خازن به شدت داغ میشه همچنین قطعات قبل تو این مسیر :( اینم عکس از قسمت که میگم تمام قطعات رو جدا کردم فقط کابل 24 پین پاور و 4 پین فن وصل کردم اما این قطعات که تو عکس قرمز مشخص کردم به شدت داغ میشه در حد سوختن منم نزاشتم دیگه بمونه و تست نکردم دیگه اما دفعه اول که دود بلند شد تصویر اول رو دیدم و مانیتور روشن شده همچنین کابل لن چشمک میزد... ممنون میشم کمکم کنید.

پیوست‌ها

• 73.3 کیلوبایت بازدیدها: 290
آخرین ویرایش:

arash_hot

کاربر vip
کاربر
2007-07-17
80
179
40
با سلام.
دوست عزیزم مادربورد به احتمال زیاد مدار PWM به مشکل خورده.
اول از همه خازن ها رو دقیقا با همون ظرفیت جاگذاری کنید.
دوما به دلیل جاگذاری خازن باظرفیت بالاتر به مسفت ها صدمه وارد شده است.حتما ترانزیستور ها چک شود.
سوما بر روی فازهای مادربورد چک شود ولتاژ بالاتر از 1.2 ولت نباید از آنها رد شود.

h_jal

کاربر
2009-08-01
53
105
با سلام.
دوست عزیزم مادربورد به احتمال زیاد مدار PWM به مشکل خورده.
اول از همه خازن ها رو دقیقا با همون ظرفیت جاگذاری کنید.
دوما به دلیل جاگذاری خازن باظرفیت بالاتر به مسفت ها صدمه وارد شده است.حتما ترانزیستور ها چک شود.
سوما بر روی فازهای مادربورد چک شود ولتاژ بالاتر از 1.2 ولت نباید از آنها رد شود.
سلام
مرسی از پاسخ باشه اما ظرفیت خازن ها 1000mf بود فقط ولتاژ بالاتر 25 ولت رو گذاشتم اما قبل از تعویض خازن خازن خودش نشتی داشت و دود ازش داشت بلند میشد بعد تعویض کردم... اهم متر دارم
اما ولتاژ ها رو از کجا تست کنم؟ خروجی ولتاژ تغذیه مدارهای دیگه رو تست کردم اما روی مادربورد بلد نیستم

h_jal

کاربر
2009-08-01
53
105
سلام
دوستان 2 مفست و خازن ها رو تعویض کردم الان وقتی به برق وصله و هنوز روشن نشده سریع ای سی که دورش کادر قرمز کشیدم داغ میشه و بعد از اینکه سیستم رو روشن میکنم مفست ها هم داغ میشه ولی دیگه خازن ها داغ نمیشند... تصویر هم داد داشت سیستم بالا میومد اما ترسیدم خاموش کردم چون ای سی به شدت داغ میشه... به نظرتون این ای سی رو هم تعویض کنم پیدا میشه؟؟ ؟مرسی

پیوست‌ها

• 72.5 کیلوبایت بازدیدها: 233

cvxcvx

کاربر
2008-11-23
230
680
Tehran
خسته نباشی ، کارت عالیتر میشه وخیلی صحیح تراست اگر 2عدد خازن و 2عدد فت و آی سی 8 پای isl 6520 را باهم تعویض کنی ، کیفیت کارت میره بالا . موفق باشی
کاملا موافق این کار هستم. بهترین پیشنهاد رو دادن این دوستمون

h_jal

کاربر
2009-08-01
53
105
سلام
دوستان ای سی 6520 PWM که پیدا نشد:( ای سی مشابه گذاشتم رو بورد الان دیگه داغ نمیشه ای سی...
روشن هم شد سیستم بالا اومد بوق هم زد فقط مسفت ها هر چند ثانیه داغ و سرد میشه همچنین چیپ اینتل همون چیپ جنوبی... به نظرتون مشکل از ای سی که ولتاژ رو تنظیم نمیکنه؟؟؟ و داغ سرد میشه مسفت و چیپ اینتل؟

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
991
62
اهواز - کرج
سلام
دوستان ای سی 6520 PWM که پیدا نشد:( ای سی مشابه گذاشتم رو بورد الان دیگه داغ نمیشه ای سی...
روشن هم شد سیستم بالا اومد بوق هم زد فقط مسفت ها هر چند ثانیه داغ و سرد میشه همچنین چیپ اینتل همون چیپ جنوبی... به نظرتون مشکل از ای سی که ولتاژ رو تنظیم نمیکنه؟؟؟ و داغ سرد میشه مسفت و چیپ اینتل؟ سلام دوست عزیز مشابه چی زدی ؟ میتونی از روی دیتاشیت هر دو آی سی از جایگزین اطمینان پیدا کنی . موفق باشی.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا