آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: پروگرام کردن atmega32

ak1_2004

کاربر vip
کاربر
2012-08-25
202
309
سلام
من 2 بار atmega32 رو با پروگرامر tmn2000 پروگرام کردم اما برای بار سوم اجازه پروگرام نمیده و پیغام میده ic خراب یا قفل شده در ضمن خودم فیوز بیتا رو تغییر دادم
لطفا راهنمایی کنید چه طوری میشه فهمید ic سالمه و اگه قفل شده چه جوری باز میشه

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
سلام دوست من شما با توجه به اینکه فیوز بیتارو تغییر دادی باید یه منبع کلاک به پایهx1 آیسی وصل کنی که به حالت اولیه برگرده منم هزار بار این مشکلو دارم ولی اگر پروگرامر stk500داری که خودش این قابلیتو داره

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
سلام stk500یه پروگرامره که تو اکثر سایت های الکترونیکی یافت میشه اون خودش یه منبع کلاک داره فقط تو یه کریستال میندازی رو قسمتی که مشخص کرده و و خودش اتوماتیک مدار کلاکش فعال میشه و پرگرامر اونو میشتاسه وبعد با برنامه مورد نظر میکرو رو به حالت اولیه بر میگردونی

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
سلام دوستان من چهار تا برد مخصوص دستگاههای خنک کننده دارم چهارتا شون یه حالت ارورو را نشون میدن تمام قطعات چک کردم تغذیه، خروجی ها، سنسور ها، بافر ها رله ها همه سالم هستن حتی یه برد مشابه این چهار تابرد را اوردم تک تک چک کردم سخت افزاری اوکیه ولی خوب روشن میشن ولی از ریموت دستور نمیگیرن تنها چیزی که چک نکردم میکرو دستگاه و کریستالی اون هست بردها کاملا نو هستن ایا احتمال پریدن نرم افزار هست؟ یا کریستال هر چهار تا برد خراب شده باشه یه میکرو مربعی ورزن2. 9داره تز پروگرام کردن زیاد سر در نمیارم دوتا ایسی max485هم روی همه برد ها هست اونام تست نکردم احتمال خرابی اونها هست ایا.... مدل برد Mc201-c هست اصلا گیر کردم یدونه برد سالم دارم فقط میترسم روش ریسک کنم از طرفیم همه قطعاتش با بردهای خراب بجز اون سه مورد یکی هست اطفا کمک کنید اساتید

yaghot

کاربر
2012-08-26
60
157
سلام
من 2 بار atmega32 رو با پروگرامر tmn2000 پروگرام کردم اما برای بار سوم اجازه پروگرام نمیده و پیغام میده ic خراب یا قفل شده در ضمن خودم فیوز بیتا رو تغییر دادم
لطفا راهنمایی کنید چه طوری میشه فهمید ic سالمه و اگه قفل شده چه جوری باز میشه

باسلام - قفل شدن میکروو ربطی به پروگرم نشدن نداره - اگر روی zif socket پروگرمر ic رو میذارید یه میکروی دیگه تست کنید شاید پروگرمر مشکل خورده - اگر هم isp پروگرم می کنید ممکنه مشکل از wiring باشه - یه برد هم هست به اسم avr doctor که اگه میکرو به خاطر مشکل فیوز بیت شناسایی نشه رو ریست فکتوری میکنه و قیمتش زیر 100 تومنه

yaghot

کاربر
2012-08-26
60
157
سلام دوستان من چهار تا برد مخصوص دستگاههای خنک کننده دارم چهارتا شون یه حالت ارورو را نشون میدن تمام قطعات چک کردم تغذیه، خروجی ها، سنسور ها، بافر ها رله ها همه سالم هستن حتی یه برد مشابه این چهار تابرد را اوردم تک تک چک کردم سخت افزاری اوکیه ولی خوب روشن میشن ولی از ریموت دستور نمیگیرن تنها چیزی که چک نکردم میکرو دستگاه و کریستالی اون هست بردها کاملا نو هستن ایا احتمال پریدن نرم افزار هست؟ یا کریستال هر چهار تا برد خراب شده باشه یه میکرو مربعی ورزن2. 9داره تز پروگرام کردن زیاد سر در نمیارم دوتا ایسی max485هم روی همه برد ها هست اونام تست نکردم احتمال خرابی اونها هست ایا.... مدل برد Mc201-c هست اصلا گیر کردم یدونه برد سالم دارم فقط میترسم روش ریسک کنم از طرفیم همه قطعاتش با بردهای خراب بجز اون سه مورد یکی هست اطفا کمک کنید اساتید

باسلام
برنامه میکرو نمی پره ممکنه اصن پروگرم نشده باشه یا قفل سخت افزاری داشته باشه - این ریموت که گفتید به max485 وصل میشه یا بیسیمه؟ پارت نامبر میکرو چیه؟
عکس برد هم میذاشتید خوب بود

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
باسلام
برنامه میکرو نمی پره ممکنه اصن پروگرم نشده باشه یا قفل سخت افزاری داشته باشه - این ریموت که گفتید به max485 وصل میشه یا بیسیمه؟ پارت نامبر میکرو چیه؟
عکس برد هم میذاشتید خوب بود

سلام میکرو رو مطمن نیستم سوخته این دستگاها قبلا داشتن با این بردها کار میکردن بتدریج از کار افتادن ریستم کردم فایده نداشت عکشو میذارم این بردها ورودی و خروجی زیادی دارن چون من تو سایر قطعات مشکلی پیدا نکردم به میکرو اصلی و نوسان سازش شک کردم البته احتمال خرابی کریستالی که خیلی کمه چون هر چهار تا برد یه مشکل را دارن و حتی با یدونه برد سالمی که داشتم قطعه به قطعه چک کردم هیچ ایرادی نبود واسه این شک به میکرو کردم. یا همون ایسی max485 شاید خرابه. البته زیر میکرو اصلی یه ایسی اتمل 24اس ام دی هست فکر کنم اپیرامش باشه خواهشا بگید نظراتتونو و احتمال های که وجود داره جون یه برد سالم ببشتر ندارم البته بنظرم میکرو اصلی روشن میشه چون کریستالی یکی از برد ها رو خارج کردم و روشن کردم دیدم اصلا ال ای دی های روی بردم دیگه روشن نمیشه یا برنامه از روی میکروها لود نمیشه یا ایسی اتمل مشکل داره شایدم دوتا ایسی max 485 خراب هستن.

بالا