آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: داغ شدن شدید کابل rc در آمپلی dabser

Omidi2722

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
با سلایه آمپلی دابسر برام اومد با این مشکل که حین کار خیلی داغ میکرد، همه چیز با تست سرد اوکی بود ولی حین کار یه زوج ترانزیستورش (۱۹۴۱ و ۵۱۹۸) بیشتر از حد معمول داغ میکرد که تعویضشون کردم و اوکی شد. اما بعد از نصب روی ماشین متوجه شدیم کابلهای آرسی بشدت داغ میکنن
بعد از تست مجدد متوجه شدم وقتی برق ریموتُ مستقیم از ۱۲ باطری میگیرم مشکلی نداره ولی وقتی از ریموت ضبط میگیرم مشکل پیدا میکنه و علاوه بر داغ کردن آرسی در حالت روشن، در حالت خاموش هم روی ساب یه پالس مکرر میندازه و مدام میکوبه، اینم بگم که مسیر برق ورودی به قسمت قدرت، آمپر زیادی کشیده بود و مسیرشو ذوب کرده بود که سیم کشی کردم
کارهای انجام شده: tl494 تعویض شد، تست سرد و گرم عیبی نشون نمیده، ولتاژها به ظاهر درستن، با ضبط دیگه هم امتحان کرد،

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
334
505
اذربایجان شرقی
با سلام
با توجه به ایزوله بودن شاسی ورودی و شاسی بلندگوها احتمال از بین رفتن عایق ترانزیستورها وجود داره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Omidi2722

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
334
505
اذربایجان شرقی
با برسی عایق سیلیکونی زیر ترانزیستورها مشکل شما حل خواهد شد احتمال دارد خرده لحیمی مابین یکی از ترانزیستورها و عایق مانده باشد و با محکم کردن بست ترانزیستور اتصال داده باشد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Omidi2722

Omidi2722

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
موقتا درست شد، ولی به مشتری که تحویل دادم گفت دوباره سوخت و وقتی اورد بازش کردم یه زوج ترانزیستورش سوخته بود، عوض کردم الان در ظاهر همه چیز اوکیه و ولتاژ ۳۰ ولت روی پایه های ترانزیستورها هست، ولی آمپلی خروجی نداره، روی هیچ یک از کانالها، تنها چیزی که تفاوت داشت روی یکی از کانالها ولتاژ ۱۹۴۱ و ۵۱۹۸ حدود ۲ ولت اختلاف دارن، باقیش همه اوکی اوکیه

بالا