آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بوت نشدن مادربرد GIGABYTE مدل GA-8I915ME

zendegiaram

کاربر
2011-10-11
14
5
با سلام دوستان
یه سیستم دارم ( gigabyte:GA-8I915ME ) که رمش 1G DDR2 هست و گرافیکش هم GeForce 7100GS , 256 M هست . روشنش که می کنم فن های سی پی یو و ... کار می کنه ( البته فن سی پی یو آهسته تر از حد انتظار کار می کنه ) و خلاصه اینکه روشن می شه امام تصویر نمیاره چیکار کنم . رم و گرافیک رو عوض کردم باز هم جواب نمیده . لطفا راهنمائیم کنید . مرسی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
پاسخ : عدم وجود تصویر در خروجی مانیتور

اگه دیباگر دارید
بزارید ببینید چه کدی دریافت می کنید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر

دوست خوبم
ابتدا کلیر سیموس کرده و باتری بکاپ رو در صورت افت ولتاژ تعویض کنید .با CPU دیگه ای هم تست کنید .پین های سوکت CPU رو چک کنید که کج یا کثیف نشده باشند .مادربرد ،مخصوصا اسلات رم و گرافیک رو کاملا شستشو داده و داخل اسلات ها رو بررسی کنید .ولتاژ قسمت های مختلف از جمله پین سوئیچ و کریستال پل جنوبی و USB و اسلات رم رو اعلام کنید .حرارت چیپ ها و قطعات رو بررسی کرده و پایه های قطعات رو از نظر سولفاته بودن بررسی کنید .منتظر اعلام نتیجه
موفق باشید .

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan

دوست عزیز کم شدن سرعت فن از i.o می باشد شما بهتره از سوکت فن ولتاژگیری کنید ببین چند ولت دارین؟
ولتاژ pwرو هم مقدارشو ببین اگه کمتر از 1.5 باشد باز شک بیشتر به ای او است.
ولی در کل تغذیه سی پی یو ،ای او،بایوس ،جنوبی.
در این جور موارددیباگر کد نمیدهد و فقط چراف 12ولت دیباگر روشن میشود و بقیه یا خیلی کم نو یا روشن نمیشوند(موفق باشین)

آخرین ویرایش:

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari

با سلام دوستان
یه سیستم دارم ( gigabyte:GA-8I915ME ) که رمش 1G DDR2 هست و گرافیکش هم GeForce 7100GS , 256 M هست . روشنش که می کنم فن های سی پی یو و ... کار می کنه ( البته فن سی پی یو آهسته تر از حد انتظار کار می کنه ) و خلاصه اینکه روشن می شه امام تصویر نمیاره چیکار کنم . رم و گرافیک رو عوض کردم باز هم جواب نمیده . لطفا راهنمائیم کنید . مرسی

سلام اگه پروگرامر داری بایو رو پروگرام کن ابتدا کار و بعد فن سی پی یو رو در بیار ببین cpu گرم میشه ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soltan54
بالا