آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

کارنکردن دستگاه فلزیاب Deep Master X3

sokot_fb

کاربر vip
کاربر
2012-12-06
21
95
با سلام خدمت اساتید و بچه های خوب سایت
بنده یک دستگاه deep master X3 از یکی از بچه ها به دستم رسید. اشکالی که در این دستگاه وجود داره با استارت خوردن دستگاه و شروع به کار آن ، دستگاه هیچ عکس العملی نسبت به فلزات نشان نمیدهد.
سوال بنده این است :
1- آیا این دستگاه قابلیت ریست به حالت کارخانه یا برنامه ریزی مجدد دارد؟
2- کلیدی برای این کار (ریست دستگاه) تعبیه شده است ولی به هیچ جای مدار متصل نیست یا میتوان گفت کابلهای آن قطع شده است.
3- آیا میشود این دستگاه را آپگرید کرد؟

تست هایی که صورت گرفته:
تمامی دیودها یا خازنها به صورت تک تک تست شده ، حتی با چندین کویل یا لوپ تست شده و با علم کمی که از الکترونیک دارم به نظرم مقدار خروجی ولتاژی که کویل میرسد به مقدار 0/5 ولت می باشد که خیلی ناچیز است(اگر این مقدار مشکل دارد مقدار صحیح آن را ذکر کنید).
اساتید محترم توجه داشته باشند که این دستگاه چندین سال بدون نقص کار میکرده است.
اگر هرکدام از عزیزان می توانند بنده را راهنمایی نمایید تا بتوانیم به نتیجه مطلوبی برسیم.
با تشکر از عزیزان و اساتید گرامی

آخرین ویرایش:

sokot_fb

کاربر vip
کاربر
2012-12-06
21
95
111.jpg222.jpg
ازینکه خیلی طول کشید عذز خواهی میکنم.
این عکسهایی بود که تونستم از مدار دستگاه بگیرم

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
ببینید دوست من اگه مشکل نرم افزاری باشه کسی بجز سازنده اون نمیتونه به شما کمک کنه.در غیر این صورت"1:ایا دکمه های کنترلی اون کار میکنند و اعداد و متغیرها رو ال سی دی تغییر میکنند؟2:زمانی که دستگاه رو روشن میکنید صدایی از تو لوپ در نمیاد(صدای ویزویز)3:اسم ایسی میکر تو دستگاه چیه؟4:اسکوپ دارین؟اگه دارین ببینید تو ورودی ماسفت پالس دارین؟تو خروجی پایه 6 ای سی پیش تقویت کننده شکل موج دارین؟5:با استفاده از ولت متر ببینید زمانی که فلزی به کویل نزدیک میکنید رو پایه 6 پیش تقویت کننده تغییرات ولتاژ میلی ولتی دارین؟

sokot_fb

کاربر vip
کاربر
2012-12-06
21
95
ممنون از راهنمایی بعد از تست به شما اعلام میکنم. کسیکه دستگاه مال اون بوده گفته 2 بار برده دستگاه ریست کرده تحویلش دادن. یک مسئله دیگه که برام مهمه دونستن اصل بودن دستگاه است یا قیمت اصلی آن و چرا تمامی پای سی هارو نامردا مخدوش کردن و از طریقی نمیشه فهمید این آی سی ها چی هست؟ با تشکر مجدد و ویژه

sonux

کاربر
2019-02-10
1
0
30
سلام دوستان .یه مشکلی در روشن شدن دستگاه دارم.به اشتباه یبار + و - باطری رو جابه جا وصل کردن و الان روشن نمیشه دستگاه .

odka

کاربر vip
vip
کاربر
2012-02-26
30
45
سلام
در صورت وصل معکوس اول میکرو را مدار خارج نموده سپس تغذیه مدار چک شود ولتاژ های ورودی خروجی ای سی های رگلاتور چک شود در صورت حل مشکل میکرو نصب شود .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amirhadi5
بالا