آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

علت روشن نشدن مشعل آبگرمکن دیواری بوتان

abdollahy

کاربر
2009-10-09
1
2
سلام

از دیروز یه مشکلی واسه آبگرمکن دیواری بوتان ما پیش اومده و اونم اینه که شمعک آبگرمکن روشن میشه اما با باز کردن آب گرم مشعل روشن نمیشه.به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه؟
مدل دقیق آبگرمکن دیواری بوتان B3115

SARDAR2534

کاربر
2013-12-12
1
5
سلام دوست من
مشکل ابگرمکن دیواری شما با مدلB3115 بوتان میتواند از 2مورد باشد
1-ریگلاتور آب که پارگی لاستیک دیافراگم ان یا از دست رفتن حالت ان لازم به ذکر است که حالت لاسیک با مشاهده قابل تشخیص نیست و با تعویض ان میتوان به خرابی ان پی برد-گیر کردن سوپاپ دیافرگم که با تعویض لاستیک ورفع گیر سوپاپ مشکل حل میشود
2- گیر کردن سوپاپ گاز مشعل که مقدار گاز ورودی به مشعل را بوسیله فشار اهرم دیافراگم کم یا زیاد میکند ومابین شیر گاز و دیافراگم ودر داخل دریچه گازقرار دارد
در ضمن برای حصول اطمینان از گرفتگی مسر آب نحوه تشخیص آن چنین است که اب سرد را باز کنید ومقدار دبی ان را مشاهده کنید وبابستن شیر اب سرد وباز کردن شیر اب داغ دبی ان را با مقدار دبی اب سرد مقایسه کنید اگر کم بود مسیر گرفتگی دارد

آخرین ویرایش:

kamranvosogh

کاربر
2015-03-24
14
16
کردستان
سلام مشکل ابگرمکن شما به غیر از معایب بالا امکان دارد که مبدل رسوب گرفته باشه دیسک داخل رگلاتور اب خوب عمل نکند یا شیر احتراق اهسته خراب باشد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pser49

شهرا

کاربر
2015-04-18
2
2
سلام . آبگرم کن دیواری من بوتان مدل B3215i جرفه زن هست دو سه روزی میشه آب گرم رو که باز میکنم فقط جرقه ضعیف میزنه ولی نه شمعک و نه مشعل روشن میشه . فشار آب گرم هم خوبه لطفا راهنمایی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pser49

nasim-ghareb

کاربر
2015-10-11
3
3
31
سلام دوست من
مشکل ابگرمکن دیواری شما با مدلB3115 بوتان میتواند از 2مورد باشد
1-ریگلاتور آب که پارگی لاستیک دیافراگم ان یا از دست رفتن حالت ان لازم به ذکر است که حالت لاسیک با مشاهده قابل تشخیص نیست و با تعویض ان میتوان به خرابی ان پی برد-گیر کردن سوپاپ دیافرگم که با تعویض لاستیک ورفع گیر سوپاپ مشکل حل میشود
2- گیر کردن سوپاپ گاز مشعل که مقدار گاز ورودی به مشعل را بوسیله فشار اهرم دیافراگم کم یا زیاد میکند ومابین شیر گاز و دیافراگم ودر داخل دریچه گازقرار دارد
در ضمن برای حصول اطمینان از گرفتگی مسر آب نحوه تشخیص آن چنین است که اب سرد را باز کنید ومقدار دبی ان را مشاهده کنید وبابستن شیر اب سرد وباز کردن شیر اب داغ دبی ان را با مقدار دبی اب سرد مقایسه کنید اگر کم بود مسیر گرفتگی دارد

با سلام دوست عزیز از راهنمایی جامع تون.

من هم با ابگرمکن دیواریم همین مشکل رو دارم اما ابگرمکن من مشعل روشن میشه ولی خیلی خیلی کم فشاره !
فقط اگه یک نفر بهم بگه این دیافراگم و سوپاپ دقیقا کجایه ممنون میشم.البته با توضیحی که برای سوپاپ گفتین یه چیزایی فهمیدم ولی پیداش نکردم.
اگه یک عکس از هر دوتاش بذارید که خیلی خیلی ممنونتون میشم .
دوستان اگه سریع تر جواب بدین ممنون میشم.
با تشکر

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,037
5,385
سلام
اگر فشار آب سرد و گرم خیلی با هم اختلاف دارد 'دلیلش رسوب گرفتن رادیاتور در قسمت بالای شمعک میباشد. به دلیل روشن بودن مداوم شمعک آب در لوله های بالای شمعک به طور مداوم در حال جوش است و باعث ایجاد رسوب در آن ناحیه می شود که با باز کردن رادیاتور و استفاده از جوهر نمک رفع می گردد. در صورت باز کردن رگلاتور جهت بازدید و یا تعویض دیافراگم بهتر است رگلاتور هم با جوهر نمک شستشو شود

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,037
5,385
دیافراگم در داخل یک محفظه برنجی زرد رنگ بین شیلنگ ورودی آب و رادیاتور قرار دارد

بالا