آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل: کند بودن سرعت اینترنت در مودم tplink 8151N

toloosoft

کاربر
2010-06-03
46
132
سلام دوستان یه مودم tp link 8151n دارم که با اینترنت مخابرات فوق العاده سرعت پایینه
مواردی که چک کردم اینکه مودم از نظر روشن و خاموش شدن درست عمل میکنه ولی سرعت خیلی پایینه سرویس اینترنت تازه گرفته شده ولی در حد 12 کیلوبایت میده مودم را بدون اسپیلیت تست کردم فرقی نکرد باز همونجور بود به مخابرات زنگ زدم امد یه مودم دیگه وصل کرد بدون هیچ مشکلی با دو مگ سرعت کار کرد و گفت مشکل از ای سی برنامه است باید تعویض بشه
لطفا اگه با این مشکل اشنایی دارید راهنمایی کنید کدوم قطعه عوض بشه و فریمور مودم را هم عوض کردم 2014 را زدم باز هم فرقی نکرد
اگه باید ایسی برنامه عوض بشه لطفا کد قطعه را بگید تا عوضش کنم

toloosoft

کاربر
2010-06-03
46
132
دوستان طبق بررسی که امروز کردم ای سی تغذیه مودم با تست لمس کردن فوق العاده داغ میکنه جوری که دست را میسوزونه قیمتش حدود 70 تومنه ولی مطمئن نیستم خرابه یا جای دیگه داره امپر میکشه این داغ میکنه خازن های 220 میکرو کنارش را هم عوض کردم سه تا بود ولی فرقی نکرد

rezalx

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-10
1,123
1,800
احتمالا ایسیی هم که میگین آیسی adsl یا همون لینکه rt63078n که سمت راستش 3 تا خازن 220 و سمت چپش کریستاله درسته ؟

toloosoft

کاربر
2010-06-03
46
132
احتمالا ایسیی هم که میگین آیسی adsl یا همون لینکه rt63078n که سمت راستش 3 تا خازن 220 و سمت چپش کریستاله درسته ؟

دقیقا والا سرچ کردم نوشته ای سی تغذیه فوقالعاده داغ میکنه اگه تعویض بشه بنظرتون حل میشه چون قیمت این ای سی زیاده

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
دقیقا والا سرچ کردم نوشته ای سی تغذیه فوقالعاده داغ میکنه اگه تعویض بشه بنظرتون حل میشه چون قیمت این ای سی زیاده

درود
دوست عزیز بنده مودمtplink ندارم و نمیتونم نظر قطعی بدم لذا نظر خودم رو عنوان میکنم
مودم بنده مدل netis میباشد و آی سی این مدل نیز پرحرارت میباشد حرارت اون به اندازه ای هست که رنگ قاب بالایی از سفید به رنگ زرد ملایم تغییر یافته
هیچ مشکلی هم بالت سرعت نداره

این رو نگفتم که سریع بری netis بگیری لذا از این جهت گفتم که بدونی حرارت ای سی نمیتونه دلیل این مشکل باشه
لذا دقت نمایید در این شرایط بد جامعه و بی پولی هزینه الکی نکنید
البته شاید هم ایراد داشته باشد بابت همین عرض کردم بنده نظر خودم رو میگم

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
به پیوست پست 6 تجربه ای رو برای عزیزان عنوان مینمایم امیدوارم راه گشا باشد

سال قبل اینترنت محل کار بنده با همین مودم ذکر شده قطع و وصل مکرر به همراه سرعت پایین داشت
حدود دو ماه باهاش کلنجار رفتم و دل و جیگر مودم بیرون بود مرتب با شرکت اینترنت هم درگیر بودم و اونها تاکید داشتند که مشکل از مودم میباشد ولی بنده میگفتم مشکل از شماست
به هر حال بعد از کلی درگیری کارشناس اومد و الکی تایید کرد مشکل از مودم میباشد
ولی بنده باز هم زیر بار نرفتم بالاخره خود شرکت مودمی جهت تست بهم داد و تفاهم نمودیم اگر مشکل برطرف شد باید مبلق نو مودم فوق را پرداخت نمایم

به هر حال با مودم جدید نیز مشکل همچنان پابرجا بود
و شرکت مجبور شد کمی خودش و همکارانش رو به زحمت بی اندازد تا مشکل ( ایراد از خط بود ) را برطرف نماید

مودم بنده هم همچنان پرقدرت در حال کار میباشد
حرارت ای سی هم بالا هست

موفق باشید

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
دوست عزیز

این ایراد رو زیاد داشتم و اکثرا درست شده به ترتیب کارهایی که میگم رو انجام بده

اول یک هیت سینک روی اون ای سی بزار چون وقتی ای سی بیش از حد داغ کنه باعث پایین اومدن سرعت میشه
دوم مودم رو به اخرین ورژن آپدیت کنید
سوم مودم رو با یک آداپتور دیگه تست کنید (خیلی مهم)

من همیشه با این سه مرحله مشکل سرعت رو حل کردم البته توی بعضی مواقع خازن های اطراف ای سی روتعویض و خود ای سی رو هم با فلکس خوب حرارت دادم

موفق باشید

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
همین دو روز پیش مودم
Huawei Hg532e برام اوردن که مشکل شما رو داشت که با تعویض آداپتور مشکل برطرف گردید

toloosoft

کاربر
2010-06-03
46
132
ممنون بابت پاسخ هاتون دوستان
والا امروز از ادابتور ولتاژ گرفتم 9.14 ولت میداد ولی به سفارش شما گوش میدم و عوضش میکنم
فریمور عوض شده ولی تفاوتی نکرد
با یه مودم جدید تست شد از نظر مخابرات هیچ مشکلی وجود نداره خود مودم مشکل داره
من فردا تست میکنم بایه ادابتور جدید و یه هیت سینگ هم روی ای سی قرار میدم در صورت درست شدن اعلام میکنم

بالا