آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن لباسشویی دوو

ali_repair

کاربر
2020-07-11
53
73
سلام. یک برد لباسشویی دوو آوردن .اپتوکوپلر،آی سی سوییچینگ، دیود ها و خازن های تغذیه رو تعویض کردم. ولتاژ خازن های تغذیه رو گرفتم خروجی ها درسته. میکرو هم 5 ولت داره.
اما روشن نمیشه. وقتی هیدروستات یا ترمیستور رو جدا می کنم روی پنل ارور میاد و روشن میشه اما وقتی وصل هستن با دکمه استارت نمیشه پنل رو روشن کرد.
مشکل کجاست؟

پیوست‌ها

• 1.5 مگابایت بازدیدها: 120

2809

کاربر vip
vip
کاربر
2010-09-18
209
465
مازندران
سلام. یک برد لباسشویی دوو آوردن .اپتوکوپلر،آی سی سوییچینگ، دیود ها و خازن های تغذیه رو تعویض کردم. ولتاژ خازن های تغذیه رو گرفتم خروجی ها درسته. میکرو هم 5 ولت داره.
اما روشن نمیشه. وقتی هیدروستات یا ترمیستور رو جدا می کنم روی پنل ارور میاد و روشن میشه اما وقتی وصل هستن با دکمه استارت نمیشه پنل رو روشن کرد.
مشکل کجاست؟

سلام با دکمه استارت ک نمیشه روشن کرد. با دکمه پاور روشن کنید. اگه روشن نشد میکروسوئیچ مربوطه رو تعویض کنید. موفق باشید

ali_repair

کاربر
2020-07-11
53
73
رو پایه کلید پاور ولتاژ داری؟

نه ولتاژ نداره.
یک پنل مشابه رو به برد وصل کردم روشن شد و به یقین رسیدم که مشکل از پنل هست.
دیودهای زنر کنار کلید ها رو تست کردم سالمن. ترانزیستور و آی سی های درایو نزدیک کلید سلکتور هم سالم هستند. با این حال آی سی های درایو رو هم عوض کردم اما باز هم پنل روشن نشد.
کابل هایی که از پنل به برد وصل میشن رو هم بررسی کردم قطعی و قلع مردگی درش وجود نداشت

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
مشکل کجاست؟

درود
دوست عزیز اینگونه که توضیح دادید برد سالم میباشد
شما میگی تمامی ولتاژها درست میباشد
پس چرا کار نمیکنه؟

دقت نمایید هنگام تست همیشه مدار رو توسط لامپ سری راه اندازی نمایید و بعد از رفع اشکال به برق مستقیم متصل کنید
شما لطف ‌کن در مرحله اول ولتازها رو هم اعلام کن
ولتاژ بزرگترین خازن بعد از پل دیود را اعلام نمایید
ولتاژ مثبت و منفی روی پل دیود رو اعلام نمایید
ولتاژ خروجی را اعلام نمایید

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
دقت نمایید نباید الکی و شانسی قطعات رو تعویض نمایید

در صورت ممکن قطعات اصلی رو مجدد برگردون سرجای خودش

ali_repair

کاربر
2020-07-11
53
73
اگر در تصویر دقت کنید دو برد وجود دارد.یکی که روی آن ماده ژلاتینی وجود دارد و تغذیه از آن می آید و دیگری برد پنل که نمایشگر و سلکتور بر روی آن وجود دارد.

برد ژلاتینی درست عمل میکند و خروجی های تغذیه صحیح است.
در پست قبلی هم گفتم که من یک برد نمایشگر مشابه برد نمایشگر فعلی را به به برد ژلاتینی متصل کردم و روشن شد و با سلکتور برنامه عوض میشد پس در نتیجه برد نمایشگر خود دستگاه مشکل دارد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib

ali_repair

کاربر
2020-07-11
53
73
مشکل رو فهمیدم. هنگام درآوردن پنل لبه پیچ گوشتی یکی از لاین ها را در نزدیکی لبه برد قطع کرده بود و به همین دلیل روشن نمیشد.

بالا