آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خرابی اهم متر ویکتور vc 97

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

alboyeh

کاربر vip
vip
کاربر
2015-08-22
215
564
سمنان
با عرض سلام خدمت همکاران عزیز یه مدل اهم متر ویکتور داشتم واقعا خیلی سخت کار بود واصا نمیسوخت ولی بدلیل مصرف زیاد باطری به آداپتور وصل کرده بودم یه سالی هم کار کرد و خوب بود که یهو دیدم روشن نشد شککم بالا رفتن ولتاز آدابتور هس البته در حده شکه.
سوال داشتم میخاستم ببینم همکاران عزیز تجربه ای در این ضمینه دارند ؟اصلا قطعاتش پیدا میشه؟لطفا راهنمایی کنبد .عکس از بردش رو هم گذاشتم ممنون

alboyeh

کاربر vip
vip
کاربر
2015-08-22
215
564
سمنان
photo_2017-10-2ویکتور-59.jpgphoto_2017-10-ویکتور2-39.jpgphoto_2017-ویکتور05-31-48.jpg

techno.

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-03-17
163
387
با عرض سلام خدمت همکاران عزیز یه مدل اهم متر ویکتور داشتم واقعا خیلی سخت کار بود واصا نمیسوخت ولی بدلیل مصرف زیاد باطری به آداپتور وصل کرده بودم یه سالی هم کار کرد و خوب بود که یهو دیدم روشن نشد شککم بالا رفتن ولتاز آدابتور هس البته در حده شکه.
سوال داشتم میخاستم ببینم همکاران عزیز تجربه ای در این ضمینه دارند ؟اصلا قطعاتش پیدا میشه؟لطفا راهنمایی کنبد .عکس از بردش رو هم گذاشتم ممنون

قطعاتش گیر نیامدنی هست ، اما در حالی که آوومتری را با آداپتور روشن میکنید ، حتما رگولاتور استفاده کنید، ضمن اینکه با هر آداپتوری که استفاده میکنید ، هیچوقت با همان اوومتر ولتاژ آن آداپتور را اندازه نگیرید، که طبق تجربه من فوری آوومتر میسوزد.

alboyeh

کاربر vip
vip
کاربر
2015-08-22
215
564
سمنان
با سلام و ممنونم از راهنماییتون ولی با همان خود ولت متر ولتاژ رو اندازه گیری نکردم به نظرم اون آی سی زیر بیزر سوخته آیا پیدا میشه ؟

aliafshar.r

کاربر vip
کاربر
2016-03-04
101
219
تهران
پاسخ : Re: خرابی اهم متر ویکتور vc 97

سلام.منم دقیقا همین مشکلو پیدا کردم.راه حلی پیدا کردین؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Poomm

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
333
505
اذربایجان شرقی

با سلام.
در مسیر ولتلژ ورودی یک عدد رگولاتور 3.3 ولت وجود دارد که در اهم متر شما سوخته میتوانید ان را تعویض نمایید . همان رگولاتور زیر بیزر

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
333
505
اذربایجان شرقی

در صورتیکه این قطعه را گیر نیاوردین میتوانید از یک رگولاتور 3.3 ولت مثلا از رگولاتورهای 1117 استفاده نماییدو اهم متر را با ولتاژ 5 ولت راه اندازی کنید و فقط بک لایت صفحه کار نخواهد کرد و هیچ مشکلی از لحاظ پارامترها ی اندازه گیری پیش نمیاد

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
333
505
اذربایجان شرقی

در صورتیکه بخواهید بک لایت صفحه هم کار کند از رگولاتورهای سری lm317 استفاده کنید با باطری کتابی

aliafshar.r

کاربر vip
کاربر
2016-03-04
101
219
تهران
مولتی متر من پایه های خازن الکترولیت اتصال بود.خازن رو در آوردم بازم اتصال بود.بررسی کردم دیدم خورده به ای سی اصلی.ولی دقیقا منم به آدابتور زدم که اینجوری شد.حتی رگولاتور هم زده بودم

tohid_jadari

کاربر vip
vip
کاربر
2014-05-12
6
8
سلام خسته نباشین منم همین مولتی متر رو دارم و مشکلش اینه تو حالت اندازه گیری دی سی ولتاژ رو بیشتر نشون میده مثلا دوازده ولت رو چهاردهو نیم نشون میده وقسمت دیود هم همینطور بیشتر نشون میده از همکاران تقاضای راهنمایی دارم ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Poomm
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا