آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: اتصالی در سویچینگ 12 ولت 30 امپر

mqtt

کاربر
2019-08-26
11
37
با سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستان فنی
من ی برد سویچینگ 12 ولت 30 امپر دارم که اتصالی داره قطعاتی که تعویض کردم بازم همچنان اتصالی وجود داره شرح میدم براتون
ترانزیستور 13009 و مقاومت های ورودیش تعویض شده همون یک اهم ها
همچنان اتصالی برقراره
کل مدار رو تست کردم اتصالی نداره حالا ب چیزی که خیلی عجیبه چون با برق سری دارم کار میکنم یکم که نگه میدارم خازن های 4.7 میکرو 50 ولت ترازنستور ها میترکه به نظر شما از چی میتونه باشه

و یک چیز دیگه تو این مدار از ی ترانس یا چوک قرمز بهش میگن اون مگر نباید بین پایه های ورودی و خروجی حداقل ی اهمی نشون بده چون هیجی نداره انگار ورودی از خروجی قطعه و من اونو با مدار دیگه تعویض کردم اونم سوخته بود نمیدونم حالا ترانسش سالمه یا نه
بازم اتصالی تو مدار هستش.
حالا من مقاومت های ورودی ترانزیستور 13009 همون یک اهمش رو که برمیدارم قسمت خازن اصلی صافی ورودی و مدارش مشکل نداره خازن ها شارژ میشه بعد باز وقتی مقاومت هارو میارم تو مدار اتصالی برقرار میشه
واقعا دبگه نمیدونم مشکل از کجاس
mvl1_dsc_1870.jpg

پسوند اخر ترانزستور های 13009 من دیدم هم H داره و هم D
ایا اینا تو اتصالی فرقی نداره چون اولیش H بوده من D گذاشتم

آخرین ویرایش:

emanbatyaneh

کاربر vip
vip
کاربر
2014-06-27
243
304
کرمانشاه
با درود پل دیود و خازن ها و دیود های کنار مقاومت هایی که تعویض کردید رو چک بفرماییذ

mqtt

کاربر
2019-08-26
11
37
با درود پل دیود و خازن ها و دیود های کنار مقاومت هایی که تعویض کردید رو چک بفرماییذ

تشکر بابت جواب پل دیود سالمه و دیودهای کنار مقاومت اتصالی ندارند هم رویه کار تست شده هم خارج کار مقدار 0.6 داره بدون اتصالی خازن هارو هم نو گذاشتم بدون اتصالی هستش

mqtt

کاربر
2019-08-26
11
37
مشکل حل شد.
لعنت به هر چی جنس اشغاله. دوستان شما دیگه مشکل منو نداشته باشید و به هر چی جنس سالمه اعتماد نکنید.قبل از گذاشتن داخل مدار قطعه جدید رو تست کنید از نظر پایه و اهم و غیره بعد بذارید داخل مدار که سر کار نرید مثل من.
ترانزیستورهای که سالم گرفته بودم از داخل یکیش اتصال کوتاه بوده. شانس ما رو نگاه کن حالا.

jamalmusic

کاربر
2007-10-26
10
9
خوشحالم مشکلتون حل شد. این چینی ها ابروی بشریت رو بردن.
کار خوبی کردید هشدار دادید.
مگه در همین سایت ندیدیم توی مقاومت وات بالا مقاومت ممعمولی یک چهارم وات و در خازنهای ظرفیت بالا ی حجم بزرگ خازن خیلی کوچک و کیفیت اشغال جاسازی کرده بودند؟
نمیشه یک درصد به جنس چینی اعتماد کرد.

jamalmusic

کاربر
2007-10-26
10
9
الان اگه چیزی سوخت باید وام گرفت یا بیخیال شد پس فن نصب کنید من چندین دستگاه رو به همین شیوه بیمه کردم. هر چیزی که گرما و حرارت حتی معمول هم داشته باشه باز هم به چینی ها نمیشه اعتماد کرد.
یکی از دوستان رفته بود چین تعریف کرد چطوری چند نفر یا چند دوست باهم هر کدوم یک قسمت از دستگاهی رو تولید میکنن و بعدش مونتاژ و بعدش میفرستن لا دست مای بیچاره.

بالا