آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: چشمک زدن led جک شارژ probook 4540s

iran558

کاربر
2014-08-23
20
18
با سلام و عرض ادب خدمت اساتید و دوستان

مشتری یه لپ تاپ hp probook 4540s اورده که به محض وصل کردن شارژر چراغ روی جک یه لحظه سفید و نارنجی میشد قطع میکرد.بنده دستگاه رو باز کردم متوجه اتصال کوتاه رو برد شدم که از تغذیه ورودی بود اونا رو برطرف کردم و یه ic به شماره bq736 خراب بود و داغ میکرد اونم عوض کردم.ولی بازم رو برد اتصال داشتم تا اینکه به گرافیک رسیدم.بعد از خارج کردن گرافیک اتصال برطرف شد.الان یه 0833002-216 گذاشتم اتصال ندارن ولی بعد وصل کردن شارژر و سوئیچ چراغ جک شارژ8 بار چشمک میزنه بعد خاموش میشه.از اساتید کسی میدونه مشکل از چی میتونه باشه؟خیلی کلافم کرده مشتری هم هی سراغشو میگیره رو اعصابه...........
(البته مشابه این ایراد قبلا تو سایت عنوان شد که نیمه تمام موند..............)
کارههای انجام شده:

1-شستشوی کل برد و باد گرفتن و خشک کردن
2-تعویض چیپ گرافیک
3-پروگرام کردن بایوس
4-تست با cpu -ram دیگه

iran558

کاربر
2014-08-23
20
18
سلام و عرض ادب
چیپ new زدم با همون شماره.اره بایوس زدم ولی از بایوس های ک زدم مطمئن نیسم.البته از تو همین سایتم گرفتم

آخرین ویرایش:

iran558

کاربر
2014-08-23
20
18
الته ic بایوس رو هم عوض کردم.چشم درخواست میدم.جسارتا شما قبلا به این مشکل برخوردید؟

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
سلام و وقت بخیر خدمت دوستان .
دوست عزیز ، از وضعیت ولتاژهای دستگاه چیزی نفرمودید .
اگر می توانید نقشه مادربرد را پیدا کنید و از روی آن ولتاژگیری کنید و اعلام نتیجه نمایید .
تا آنجایی که من اطلاع دارم حداکثر تا 6 چشمک در hp معنا دارد و خود 6بار چشمک از بایوس می باشد .
موفق باشید .

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام و عرض ادب خدمت اساتید و دوستان

مشتری یه لپ تاپ hp probook 4540s اورده که به محض وصل کردن شارژر چراغ روی جک یه لحظه سفید و نارنجی میشد قطع میکرد.بنده دستگاه رو باز کردم متوجه اتصال کوتاه رو برد شدم که از تغذیه ورودی بود اونا رو برطرف کردم و یه ic به شماره bq736 خراب بود و داغ میکرد اونم عوض کردم.ولی بازم رو برد اتصال داشتم تا اینکه به گرافیک رسیدم.بعد از خارج کردن گرافیک اتصال برطرف شد.الان یه 0833002-216 گذاشتم اتصال ندارن ولی بعد وصل کردن شارژر و سوئیچ چراغ جک شارژ8 بار چشمک میزنه بعد خاموش میشه.از اساتید کسی میدونه مشکل از چی میتونه باشه؟خیلی کلافم کرده مشتری هم هی سراغشو میگیره رو اعصابه...........
(البته مشابه این ایراد قبلا تو سایت عنوان شد که نیمه تمام موند..............)
کارههای انجام شده:

1-شستشوی کل برد و باد گرفتن و خشک کردن
2-تعویض چیپ گرافیک
3-پروگرام کردن بایوس
4-تست با cpu -ram دیگه

سلام دوست عزیز،
ابتدا با یه شارژر سالم هم تست بفرمایید،چشمک زدن led جک شارژ مربوط به شارژر نیز هست
سوکت شارژ لپ تاپ رو هم به دقت چک نمایید
موفق باشید

آخرین ویرایش:

hadi1

کاربر vip
vip
کاربر
2008-05-02
110
440
سلام دوست عزیز،
ابتدا با یه شارژر سالم هم تست بفرمایید،چشمک زدن led جک شارژ مربوط به شارژر نیز هست
سوکت شارژ لپ تاپ رو هم به دقت چک نمایید
موفق باشید
همینطور که مهندس میفرمایند من یه مورد داشتم که با وصل کردن کابل آداپتور چراغ مربوطه 9بار چشمک میزد و روشن نمیشد با بررسی سیم آیدی آداپتور قطع شده بود که کابل آداپتور رو عوض کردم هم لپ تاپ روشن شد و هم شارژ باطری انجام میشد.

بالا