آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

لباسشویی سامسونگ مدل a1020

پاپ

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-21
109
43
با عرض درود
اساتید برد زیر برای تعمیر اوردن به گفته تعمیرکار همه مراحل ابگیری و.. انجام میداده فقط مشکل حرکت موتور داره.برد ظاهری بازدید کردم قسمت تغذیه دوده زیادی زده بود با اینکه علت دوده رو پیدا نکردم ولی قسمت اولیه (دیود نوری) یک اپتوکوپلر ایراد داشت تعویض شد که برم قسمت موتور متاسفانه.الان حتی ابگیری هم نمیکنه درب قفل میشه ولی برق به شیر برقی نمیرسه.ترایاک سالم ایسی بافر از نوع ULN سالم. مسیر قطعی مدار نداره.ولتاژها موجود ولی ابگیری ندارم.
دوستان لطفاً راهنمایی بفرمایید سپاسگزارم برنامه لازم نداره؟

پیوست‌ها

• 378.6 کیلوبایت بازدیدها: 7
  • 282.9 کیلوبایت بازدیدها: 11

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
495
306
با سلام دوست عزیز اولا که دروده ربطی به خرابی برد ندارد و علت یونیزه شدن گردوخاک به دلیل ولتاژ زیاد درقسمت تغذیه ایجاد میشه اما وقتی تمام مراحل را انجام میدادنباید اپتوکوپلر تعویض میکردی شاید هم دلیلش این باشه که تغذیه خروجی درست نباشد و یا اینکه مسیر شیر برقی را قطع کرده باشی البته در برنامه خشگ کن قرار بده ببین پمپ تخلیه کار میکنه یا نه و در مورد موتور هم اگر مسیر موتور سالم باشه و هر۳ عدد رله را تست کن که اگر اونها هم سالم باشند و جایی قطعی و قلع مردگی نداشته باشد احتمالا باتعویض ترایاک موتور درست کار کنه.... موفق باشید

پاپ

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-21
109
43
سپاسگزارم از وقتی که گذاشتید ممنونم
استاد تغذیه خارجی ۱۲ ولت دادم به برد برنامه رو انتخاب میکنم.رله استارت وصل میشه درب قفل میشه ولی فرمان به شیر داده نمیشه از ترایاک تا میکرو قطعی ندارم ترایاک شیر برقی سالمه.
بنظر شما میکرو تحریک نشده؟
تازه متوجه شدم ترانس سوییچینگ یکبار جابجا وصل کردم باعث تحریک میکرو نشده؟
اولیه ترانس سه پایه بود ثانویه چهار پایه.برای پیدا کردن دوده روی برد ترانس خارج کرد متاسفانه متوجه نشده بودم ثانویه عین اولیه با همان مدل سه پایه شده بود یک لحظه اشتباه جازدم.دوستان راهنمایی بفرمایید سپاسگزارم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

amookhteh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-17
816
1,024
قطعی نمیشه گفت میکرو آسیب دیده قطعات برد رو با دقت دوباره تست ‌کنید خصوصا ایسی uln2003

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: پاپ

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
495
306
سپاسگزارم از وقتی که گذاشتید ممنونم
استاد تغذیه خارجی ۱۲ ولت دادم به برد برنامه رو انتخاب میکنم.رله استارت وصل میشه درب قفل میشه ولی فرمان به شیر داده نمیشه از ترایاک تا میکرو قطعی ندارم ترایاک شیر برقی سالمه.
بنظر شما میکرو تحریک نشده؟
تازه متوجه شدم ترانس سوییچینگ یکبار جابجا وصل کردم باعث تحریک میکرو نشده؟
اولیه ترانس سه پایه بود ثانویه چهار پایه.برای پیدا کردن دوده روی برد ترانس خارج کرد متاسفانه متوجه نشده بودم ثانویه عین اولیه با همان مدل سه پایه شده بود یک لحظه اشتباه جازدم.دوستان راهنمایی بفرمایید سپاسگزارم
برای میکرو اگر بالای ۶ ولت بره قطعا خراب میشه اما بدلیل اینکه برنامه راعوض میکنه احتمالا نسوخته است و اگر هم ولتاژ میکرو از خروجی ۷۸۰۵ باشه قطعا میشه گفت نسوخته اما اگر مستقما از ترانس چاپر تغذیه بشه احتمال خرابی وجود داره . در هر حال در برنامه خشگ کن قرار بده ببین درست کار میکنه ؟

پاپ

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-21
109
43
سلام سپاسگزارم از محبت شما اساتید. ترایاک شیر برقی اولیه main از ایسی uln برق نمیگیره.از یک ترانزیستور که بیس از میکرو گرفته فرمان میگیره.
دوستان برنامه لباسشویی روی حالتRinse+spinمیزارم شیر برقی میاد تو مدار.ولی دائم نیست چند ثانیه روشن چند ثانیه خاموش و تا زمان کمتر میشه شیر برقی روشن خاموش میکنه.
اساتید یک سوکت روی برد فرمان وجود داره بنام فلش.بنظر شما برنامه لازم نداره؟
محبت فرمودید

پاپ

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-21
109
43
دوستان فایل ایپرام لباسشویی سامسونگ مدلA1020کسی داره؟

بالا