آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست یک مدار ساده سوئیچ

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
273
327
اصفهان
این هم نمونه های دیگر

simple-audio-peak-detector-circuit-diagram.gif
peak_ind.gif

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vahidmost

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
395
446
اراک
سلام.

این مدار آشکار ساز سیگنال صوتی است ، تا مادامیکه سیگنال صوتی وجود دارد رله متصل میشود و اگر سیگنال صوتی نباشد رله قطع میگردد.

مشاهده فایل‌پیوست 214454
با سپاس از شما. به نظر این مدار عملی‌تر باشه. نقشه پست ۱۱ شماره و کد آی سی ها مشخص نیست. إن‌شاءالله اینو درست می‌کنم و نتیجه را اعلام می‌کنم.
البته بابت کنترل تأخیر در قطع هم باید یکم مدار را تغییر بدم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vahidmost

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
273
327
اصفهان
با سپاس از شما. به نظر این مدار عملی‌تر باشه. نقشه پست ۱۱ شماره و کد آی سی ها مشخص نیست. إن‌شاءالله اینو درست می‌کنم و نتیجه را اعلام می‌کنم.

سلام.

داخل نقشه قید شده 4093 ( CD4093 ) . مدار با 2N2222 ساده ترین نوع است که بجای LED میتوانید به یک ترانزیستور دیگر راه انداز رله متصل شود .

ضمنابرای استفاده از مدارات فوق باید توجه داشته باشید اگر ورودی شما به مدار زیاد است از یک پتانسیومتر 100 کیلو اهمی در ورودی استفاده کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: dds1

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
798
درود. شبیه این مدار که آی سی LM358 و میکروفون خازنی داره به صورت کیت توسط بهنام کیت با قیمت مناسب در بازار عرضه شده.

یک ماژول سوئیچ صوتی آماده ارزان قیمت دیگه هم هست که آی سیHEF4011BT و میکروفون خازنی داره. مدل کاملترش یک LDR هم داره که افزون بر صدا، وضعیت نوری محیط رو هم سنس می کنه.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
بالا