آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اضافه شدن امکانات فارسي اضافي در نسخه 7.15

سلام وخسته نباشید
من هم با این فارسی شدن محیط مشکل پیدا کردم باعث اشتباه میشه ایا این فونت فارسی همیشه گیه یا اصلاح میشه با تشکر از زحمات شما

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,701
176,929
iRanTK.iR
سلام

اولا که بحث اين تاپيک داره به جاهايي که اصلا ربط نداره کشيده ميشه ولي من اصلا منظور شما از Embed فونت رو متوجه نميشم ؟

خوب ممکنه شما فونتي رو درون فايل اجراييتون Embed کنيد ولي سي ديتون مشکل پيدا کنه و فايل اجرايي از کار بيفته ، البته اينطوري تمام برنامه از کار ميفته وديگه کاربر نميتونه برنامه رو اجرا کنه ، ولي براي برنامه هايي که قراره از روي هارد ديسک اجرا بشه بهتره فايل هايي که گاهي اوقات فراخواني ميشن جدا از هم باشند اين جدا بودن فايل ها از هم چند تا حسن داره ، يکي اينکه هر وقت لازمه وارد حافظه ميشن ، اينطوري سرعت اجرا برنامه بهتر ميشه ، فضاي کمتري از حافظه سيستم اشغال ميشه و ......

البته ممکنه اينکار براي پروژه هاي کم حجم تاثير چنداني نداشته باشه ولي يک پروژه خوب پروژه اي هست که تمام جوانبش حساب بشه ، بايد برنامه نويس مد نظر داشته باشه ممکنه کاربري با حداقل سيستم بخواد از نرم افزارش استفاده کنه و اگر اين موارد رو در نظر نگيره ممکنه براي بعضي کاربرا مشکل پيش بياد .

اگر قرار بود همه چيز Embed بشه Microsoft هم يک فايل EXE درست مي کرد و ميداد به کاربرا ميگفت اين هم ويندوز ، اجرا کنيد و ازش استفاده کنيد ! براي چي اين همه فايل DLL داخل ويندوز هست به خاطر اينه که هر وقت احتياج باشه داخل حافظه لود بشه !

شما براي امتحان ميتوني يک فايل درست کني و داخلش چند تا فونت يا هر چيز ديگه Embed کني و بعد ببيني چه مقدار حافظه مصرف ميشه ، همون فايلو بدون Embed کردن فايل ها اجرا کن و نتيجه رو ببين ، البته اگر قرار باشه تمام فايل هايي که Embed کردي همزمان روي Form اجرابشن همون مقدار حافظه مصرف ميشه ولي اگر از تمام فايل ها همزمان استفاده نکني حافظه کمتري مورد استفاده قرار ميگيره ....

اين بحث بحث طولاني هست و اصلا مربوط به اين تاپيک نميشه ....

موفق باشيد ....

Avang2005

Banned
2009-02-16
354
2,052
سلام

ولي من اصلا منظور شما از Embed فونت رو متوجه نميشم ؟

ببینید فونت embed شده فونتیه که به جای کارکتر از shape در این فونت ها استفاده شده

البته ممکنه اينکار براي پروژه هاي کم حجم تاثير چنداني نداشته باشه ولي يک پروژه خوب پروژه اي هست که تمام جوانبش حساب بشه ، بايد برنامه نويس مد نظر داشته باشه ممکنه کاربري با حداقل سيستم بخواد از نرم افزارش استفاده کنه و اگر اين موارد رو در نظر نگيره ممکنه براي بعضي کاربرا مشکل پيش بياد .

راستش با گفته شما موافقم ولی ویندوز کجا و یک برنامه کوچیک کجا

شما براي امتحان ميتوني يک فايل درست کني و داخلش چند تا فونت يا هر چيز ديگه Embed کني و بعد ببيني چه مقدار حافظه مصرف ميشه ، همون فايلو بدون Embed کردن فايل ها اجرا کن و نتيجه رو ببين ، البته اگر قرار باشه تمام فايل هايي که Embed کردي همزمان روي Form اجرابشن همون مقدار حافظه مصرف ميشه ولي اگر از تمام فايل ها همزمان استفاده نکني حافظه کمتري مورد استفاده قرار ميگيره ....

البته تا حالا من در پروژه بزرگ استفاده نکردم و نمی دونم چه مقدار از حافظه رو اشغال

می کنه و با این پروژه های کوچیک هم چیزی مشخص نیست انشاالله در پروژه های بزرگ

هم اگه قسمت شد وضعیت اشغال شدن حافظه رو مشخص می کنم ...

موفق باشید ....

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,757
با سلام
انتخاب روشهای نمایش فونت در نرم افزار tnm بصورتی در نظر گرفته شده است که در انواع ویندوزها بخصوص ویندوزهای دستکاری شده و فارسی شده و محیطهای یونیکد و غیر یونیکد کاربران در همه حالتها فونتها را بدون اشکال ببینند و هدف بی اشکال بودن است و همیشه بهینه ترین حالت انتخاب نشده است. لطفا اگر در آخرین نسخه 7.17 در ویندوز خاصی فونتها ناخوانا بود به ما اطلاع دهید

ALI412

کاربر
2010-09-16
1
2
نرم افزار دستکاه بسیار خوب عمل میکنه اما ظاهر دکمه ها زشت - من پیشنهاد میکنم از دکمه هی جدید و رنگی استفاده بشه دکمه های فعلی کنگ هستن زیرا یک رنگ هستن به هم چسبیده و ایکن روی دکمه ها مناسب نیستن اما اندازه دکمه ها خوبه- شبیه نرم افزار پروگرمر همراه بیسکام باشن زیباتر و قابل فهم میشن با تشکر فراوان

بالا