آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: ترکیدن آی جی بی تی در فاراتلsdc1500

sjalalm24

کاربر
2012-01-17
7
2
سلام دوستان عزیز
به یک مشکل عجیب خوردم توی تعمیر این دستگاه.زمانی که آی جی بی تی های اینورتررو ازمداربرمیدارم وسیگنال گیت رومیگیرم،سیگنال کاملا سالمه.یعنی دقیقا یک پالس بادامنه حدود16ولت روی پایه گیت دارم.ولی به محض اینکه آی جی بی تی ها رومیزارم و دستگاهو روشن میکنم آی جی بی تی ها میترکه.خروجیها روهم که چک میکنم هیچ اتصالی پیدانمیکنم.دوستان باتجربه لطفا راهنمایی کنیدمشکل ازکجامیتونه باشه.ممنونم

محسن گراز

کاربر
2016-02-23
4
3
باسلام خدمت شمادوست عزیزوگرامی بیشترین علت درترکیدن igbtازمدارpwmدستگاه هست به احتمال زیادفرکانس خروجی باسیگنال اولیه مغایرت داردبایدفرکانس کاردستگاه رابدونیدوباسیگنال خروجی مقایسه کنیدوحتماچک کنیدپالس های تولیدشده بدون فصرشدن تولیدبشه یعنی بعدازمثبت بلافاسله منفی بعدازمنفی بلافاسله مثبت تولیدبشه وقفه درتولیدپالس میتونه باعس رفتن اجیبیتی به خارج ازخط کاری ودرلحضه شرتی کاری وایجاداتصال کوتاه وترکیدن igbtبشه پس شمابیشتربایدنوع فرکانس کاردستگاه رابدونی وسعی کنیدکه ازigbtهای ازنوع فابریک استفاده کنیدبعلت حساسیت فرکانس کاردستگاه نمیشه فقط برحسب ولتاژوامپرنزدیک انتخاب وجایگزین کنیدigbtدرفرکانس کارحساسیت بالایی دارند وبایدحتمابایدباتوجه به این موارددست به کارتعمیردستگاه شوید.درپناه حق موفق وپیروزباشیدباتشکرازشماM.A

بالا