آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: طریقه وصل کردن دو مدار به یک ال سی دی

john lewis

کاربر vip
کاربر
2009-01-17
93
173
سلام دوستان خسته نباشید
من میخوام دو مدار مجزا از هم که از میکرو ساخته شده اند رو به یک ال سی دی وصل کنم یعنی وقتی یکی از مدارها در حال کار کردن هست اطلاعات اون مدار در ال سی دی نمایش داده بشه !
هر کاری کردم نشد آیا این کار امکان داره؟و اگه راهی هست لطفا راهنمایی کنید دوستان
خیلی ممنون

masood789

کاربر
2012-02-09
251
620
درود. اگر از lcd با اتصال i2c استفاده کنید و در هر زمان برای نمایش کاراتر از هر میکرو، فرمان بدید مقدوره .
راه دوم استفاده از یک میکروی سوم برای مدیریت این سوییچ هست که با سریال به دو میکروی دیگر متصل شده و کاراکتر هر کدام را نمایش میدهد.. خوبی روش دوم در امکان نمای همزمان داده هاست.

میشود وظیفه ی میکروی سوم را به یکی از دو مدار اول داد ، با این توضیح که یک میکرو به lcd متصل شده و میکروی دوم با سریال داده ارسال کند ‌.

john lewis

کاربر vip
کاربر
2009-01-17
93
173
خیلی ممنون دوست عزیز حالا از کجا میتونم مدار این آی سی سوم رو گیر بیارم و در مورد روش اول میشه بیشتر توضیح بدین خیلی ممنون

masood789

کاربر
2012-02-09
251
620
عرض پوزش. متوجه ارسال شما نشدم.
ارتباط i2c یک پروتکل ارتباطی هست. هم lcd حاضری با این پروتکل در بازار موجوده. هم اینکه بورد تبدیل lcd معمولی قابل تهیه ست‌

اگر به داکیومنت این پروتکل مراجعه کنید، بخشی در مورد آدرس دهی وجود داره، اتصال به صورت موازی هست ولی در هر لحظه ، داده ها با یک آدرس مشخصه ارسال میشه .
برای خرید هم به سایت آفتاب رایانه سر بزنید lcd رو داره.

البته با توجه به ساختار مدار و نیاز شما، شخصا راه آخر رو پیشنهاد میکنم.
یعنی میکرو دوم با سریال به میکرو اول وصل بشه و اطلاعات رو میکروی اصلی روی lcd نمایش بده.

بالا