آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل کاهش شدت نورلامپها در زمان استفاده از کوره برقی

Hameedas

کاربر
2016-03-22
2
0
با سلام ببخشید من در زمینه برق اماتور هستم
من برای پخت سفال کوره برقی خانگی تهیه کردم که حداکثر 23 آمپر نیاز دارد. فیوز کنتور 32 و سیم کشی برق ساختمان هم تا پشت تابلوی واحد 2.5 و فیوز آمپر ورودی واحد 25 هست.
مشکل اینکه کوره توسط کنترلر برای رسیدن به دمای مورد نظر تنظیم و به صورت متناوب آمپر میکشه حدودا 20 آمپر که این مسئله روی شدت نور لامپ های کل ساختمان تاثیر می‌گذارد و کم و زیاد میشن با اینکه همه واحدها کنتور مجزایی دارند و من به طور مستقیم از کنتور خودم برق میگیرم.و وسیله برقی دیگه ای هم روشن نمیکنم.
چه تجهیزاتی باید نصب کنم که وقتی به طور متناوب کوره آمپر میکشه روی شدت نور لامپهای ساختمان تاثیرنذاره.
قبلادر ساختمان دیگر این مشکل و نداشتم و فقط روی لامپ های واحدخودم تاثر داشت.
آیا استابلایزر فایده داره؟

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552
با سلام ببخشید من در زمینه برق اماتور هستم
من برای پخت سفال کوره برقی خانگی تهیه کردم که حداکثر 23 آمپر نیاز دارد. فیوز کنتور 32 و سیم کشی برق ساختمان هم تا پشت تابلوی واحد 2.5 و فیوز آمپر ورودی واحد 25 هست.
مشکل اینکه کوره توسط کنترلر برای رسیدن به دمای مورد نظر تنظیم و به صورت متناوب آمپر میکشه حدودا 20 آمپر که این مسئله روی شدت نور لامپ های کل ساختمان تاثیر می‌گذارد و کم و زیاد میشن با اینکه همه واحدها کنتور مجزایی دارند و من به طور مستقیم از کنتور خودم برق میگیرم.و وسیله برقی دیگه ای هم روشن نمیکنم.
چه تجهیزاتی باید نصب کنم که وقتی به طور متناوب کوره آمپر میکشه روی شدت نور لامپهای ساختمان تاثیرنذاره.
قبلادر ساختمان دیگر این مشکل و نداشتم و فقط روی لامپ های واحدخودم تاثر داشت.
آیا استابلایزر فایده داره؟
با سلام :
مشکل اساسی شما در نمره سیم کشی ساختمان هستش که 2.5 برای 20 امپر کم میاره و طبق استاندارد های پذیرفته شده حداقل باید از نمره 4 استفاده میشد که نشده ....
به هرحال هر دستگاه یا مبدلی بخواهید نصب کنید در نهایت با افت ولتاژ فوق در کل ساختمان مواجه خواهید شد ...
در ساختمان قبلی به دو دلیل ممکن بود که با افت مواجه نشده اید : الف فاصله طبقاتی کوتاه نسبت به محل تابلوی توزیع اصلی ساختمان ب : استفاده از سیم کشی با قطر استاندارد !!
در چنین مواقعی میتوان با نصب یک جفت ترانس {مکمل } افزاینده ولتاژ در ابتدا و انتهای مسیر برق فوق که با افزایش ولتاژ جریان را پایین بیاره تا در طول سیم از افت ولتاژ پیشگیری بشه اما با توجه به محل و موقعیت شما احتمالا چنین امری هم شاید براتون مقدور نباشه یا اجازه چنین کاری را نداشته باشید .
استانلیزر نیر توان مصرفی لازم را از همین سیم کشی استفاده میکنه که درصورت استفاده از استابلیزر در نهایت موجب نوسان شدیدتری در سیستم برق رسانی کل ساختمان مواجه می شوید.
موفق باشید .

fkh52000

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-11-13
881
5,244
شیراز
همانطور که اقای رجبی عزیز فرمودندمشکل از سیم کشی ساختمان
و حتی سیم کشی منطقه ممکن است باشه که بار منطقه زیاد باشه
ولتاژ در سیمها افت کرده و یا در سیم کشی ساختمان افت میکنه ولی
چون گفتید که نور بقیه هم کم میشه ایراد ازضعیفی برق منطقه است

Hameedas

کاربر
2016-03-22
2
0
ممنون از پاسخ شما سعی میکنم در اولین فرصت سیم ها رو تغییر بدم.در همین جا نتیجه را اعلام میکنم

بالا