آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

تاپيك مدارات ساده الكترونيكي براي مبتديان

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
فركانسمتر يك الي 50 مگاهرتز فقط با يك ايسي

با سلام :
ساده ترين فركانسمتر 1 الي 50 مگاهرتزي با نمايشگر سون سگمنت به همراه فايل هگز و فيبر چاپي و نمونه ساخته شده و توضيحات لازم با استفاده از لينك هاي موجود در متن و.....
با تشكر .
موفق باشيد .
[hide] [/hide]
[hide][/hide]
[hide][/hide]
[hide] chetan_board2.jpgمشاهده فایل‌پیوست LED Display Frequency Counter .pdfمشاهده فایل‌پیوست freq_counter.zip[/hide]

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
690
قم
کمک

با سلام خدمت شما و تشکر از زحماتتون
ببخشید من یه مدار می خواستم که بتونه حدودا 60 لامپ لیزری سفید رو با ولتاژ 12dc با حداکثر نور روشن کنم بدون اینکه بسوزن
البته من بدون مدار با سری و موازی بست اونها با هم این کارو کردم ولی مشکلاتی پیش امد
وقتی هر چهارتا رو با هم سری و بعد همه رو با هم موازی کردم نور لامپها کم بود
وقتی هر سه تا رو با هم سری و بعد همه رو موازی کردم نورشون خوب بود ولی مطعصفانه led ها خیلی زود می سوختن(چون ولتاژهم حدود یک ولت نوسان داره)
حالا از شما کمک می خوام لطفا راهنمایی کنید واقعا گیر کردم:051::051::051::051::051::sadwalk::sadwalk:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با سلام خدمت شما و تشکر از زحماتتون
ببخشید من یه مدار می خواستم که بتونه حدودا 60 لامپ لیزری سفید رو با ولتاژ 12dc با حداکثر نور روشن کنم بدون اینکه بسوزن
البته من بدون مدار با سری و موازی بست اونها با هم این کارو کردم ولی مشکلاتی پیش امد
وقتی هر چهارتا رو با هم سری و بعد همه رو با هم موازی کردم نور لامپها کم بود
وقتی هر سه تا رو با هم سری و بعد همه رو موازی کردم نورشون خوب بود ولی مطعصفانه led ها خیلی زود می سوختن(چون ولتاژهم حدود یک ولت نوسان داره)
حالا از شما کمک می خوام لطفا راهنمایی کنید واقعا گیر کردم:051::051::051::051::051::sadwalk::sadwalk:
با سلام :
دوست عزيز به تاپيك لينك زير مراجعه كنيد .
http://www.tamerkar.com/showthread.php?t=3732
با تشكر .
موفق باشيد .

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
690
قم
با سلام :
دوست عزيز به تاپيك لينك زير مراجعه كنيد .
http://www.tamerkar.com/showthread.php?t=3732
با تشكر .
موفق باشيد .
ممنون از اینکه به سوالم جواب دادین
قطر هسته فریت که در این مدار گفتین چقدره و هسته بصورت آماده رو میشه پیدا کرد
این مدارات با 5 و 15 و 20 و 30 ال ای دی می باشدولی من می خواهم از 60 ال ای دی استفاده کنمباید چه تغییراتی در مدار داده بشه
و حدود یک ولت تلرانس منبع تغذیه رو مدار تاثیر میذاره یا نه
با تشکر:a12:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
ممنون از اینکه به سوالم جواب دادین
قطر هسته فریت که در این مدار گفتین چقدره و هسته بصورت آماده رو میشه پیدا کرد
این مدارات با 5 و 15 و 20 و 30 ال ای دی می باشدولی من می خواهم از 60 ال ای دی استفاده کنمباید چه تغییراتی در مدار داده بشه
و حدود یک ولت تلرانس منبع تغذیه رو مدار تاثیر میذاره یا نه
با تشکر:a12:
با سلام :
دوست عزيز در لينك زير نرم افزار محاسبات لازم براي ال اي دي ها را اپلود كرده ام كليك و دانلود و مشگل خود را براي هر نوع و مدار مرتفع كنيد :
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=120&page=2
نرم افزار محاسبه مقاومتهای پست 29
با تشكر .
موفق باشيد .

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
690
قم
با سلام :
دوست عزيز در لينك زير نرم افزار محاسبات لازم براي ال اي دي ها را اپلود كرده ام كليك و دانلود و مشگل خود را براي هر نوع و مدار مرتفع كنيد :
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=120&page=2
نرم افزار محاسبه مقاومتهای پست 29
با تشكر .
موفق باشيد .
ممنون از اینکه به سوالم جواب دادین#$V686
اما نگفتین قطر هسته فریت که در این مدار گفتین چقدره و هسته بصورت آماده رو میشه پیدا کرد

چون من هر جا سوال کردم گفتن باید از اوراقیها در بیاری:smilie_help:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
ممنون از اینکه به سوالم جواب دادین#$v686
اما نگفتین قطر هسته فریت که در این مدار گفتین چقدره و هسته بصورت آماده رو میشه پیدا کرد
چون من هر جا سوال کردم گفتن باید از اوراقیها در بیاری:smilie_help:
با سلام :
عزيزم با گذاشتن شكل هسته ي سيم پيچ و تعداد دور و شماره سيم كه شرح دادم نبايد مشگلي داشته باشيد .
براي تهيه ان ميتونيد هسته خالي انرا كه قيمت ناچيزي هم داره از فروشگاه هاي الكترونيكي ابتياع و طبق سفارش و شرح طرح خودتان بسازيد قطر وسط هسته كه سيم ها را روي ان مي پيچيد نبايد كمتر از 8 ميليمتر باشد {بزرگتر از اين مقدار تا حدودي ايراد نداره فقط حجم مدار را بالا ميبره .{از دستگاه هاي قديمي ويديو كاست ها سيم پيچ اوسيلاتور ايريزر هم ميتونيد در اورده اصلاح و استفاده كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 2 کیلوبایت بازدیدها: 1,133

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
690
قم
با سلام :
عزيزم با گذاشتن شكل هسته ي سيم پيچ و تعداد دور و شماره سيم كه شرح دادم نبايد مشگلي داشته باشيد .
براي تهيه ان ميتونيد هسته خالي انرا كه قيمت ناچيزي هم داره از فروشگاه هاي الكترونيكي ابتياع و طبق سفارش و شرح طرح خودتان بسازيد قطر وسط هسته كه سيم ها را روي ان مي پيچيد نبايد كمتر از 8 ميليمتر باشد {بزرگتر از اين مقدار تا حدودي ايراد نداره فقط حجم مدار را بالا ميبره .{از دستگاه هاي قديمي ويديو كاست ها سيم پيچ اوسيلاتور ايريزر هم ميتونيد در اورده اصلاح و استفاده كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .
با سلام خدمت شما استاد محترم
از اینکه اینقدر سوال از شما میپرسم واقعا شرمنده ام کاردانی برق صنعتی دارم اما تجربه ام در زمینه الکترونیک کمه
در این مدار دو سیم پیچ وجود داره که قطر یکی o.25 mm هستش که راحت پیدا شد ولی اون یکی o.o95 mm هستش که خیلی نازک میشه هرجا هم پرسیدم گفتن به این نازکی پیدا نمیشه حتما منظورتون o.95 mm هستش
لطفا راهنمایی کنید

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با سلام خدمت شما استاد محترم
از اینکه اینقدر سوال از شما میپرسم واقعا شرمنده ام کاردانی برق صنعتی دارم اما تجربه ام در زمینه الکترونیک کمه
در این مدار دو سیم پیچ وجود داره که قطر یکی o.25 mm هستش که راحت پیدا شد ولی اون یکی o.o95 mm هستش که خیلی نازک میشه هرجا هم پرسیدم گفتن به این نازکی پیدا نمیشه حتما منظورتون o.95 mm هستش
لطفا راهنمایی کنید
با سلام :
ساختن دستي اين سيم پيچ به دقت و حوصله زيادي نياز دارد براي سيم پيچ دوم حداقل سيم كه در بازار ميتونيد پيدا كنيد به شماره 3 {نازكترين سيم } ميباشد ولي بايد توجه كنيد كه حجم هسته را مقداري بزرگتر انتخاب كنيد تا دور لازم را در خود جاي دهد .{بزرگ شدن حجم هسته ايرادي ندارد و حجم مدار بالا ميره } .
نوعي سيم پيچ اماده در فندك هاي باتري خور 9 ولتي {اتمي} موجود است كه معمولا هم خراب نميشوند اگر بتونيد پيدا كنيد ميتونيد مستقيما از ان استفاده كنيد .(هم ثانويه و همچنين اوليه ان براتون كافيست ).
با تشكر .
موفق باشيد .

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
690
قم
با سلام :
ساختن دستي اين سيم پيچ به دقت و حوصله زيادي نياز دارد براي سيم پيچ دوم حداقل سيم كه در بازار ميتونيد پيدا كنيد به شماره 3 {نازكترين سيم } ميباشد ولي بايد توجه كنيد كه حجم هسته را مقداري بزرگتر انتخاب كنيد تا دور لازم را در خود جاي دهد .{بزرگ شدن حجم هسته ايرادي ندارد و حجم مدار بالا ميره } .
نوعي سيم پيچ اماده در فندك هاي باتري خور 9 ولتي {اتمي} موجود است كه معمولا هم خراب نميشوند اگر بتونيد پيدا كنيد ميتونيد مستقيما از ان استفاده كنيد .(هم ثانويه و همچنين اوليه ان براتون كافيست ).
با تشكر .
موفق باشيد .
با سلام خدمت شما استاد عزیز
من این مدار رو ساختم و با تستهایی که کردم(البته ما که خیلی از این چیزا سر در نمیاریم)
ولی این مدار بیشتر سعی میکنه کمترین مصرف رو از باطری داشته باشه
یعنی هدفش روشن کردن یه تعداد led با کمترین میزان مصرف باطریه
ولی برای من میزان مصرف باطری اصلا مهم نیست من فقط بیشترین نور رو می خوام
و اولین پستی که زدم درخواست یه مدار رو داشتم که بیشترین نور رو با 12 ولت 3 آمپر و شست led لیزری بده
لطفا من رو راهنمایی کنید :confused:

بالا