آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کار نکردن امپر اب پراید

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
با سلام
کیلومتر پراید مدل ۸۵ همه امپراش بدون عیب کار می کنن بجز امپر ابش.موتور بعد از گرم شدن بدون مشکل فن می کنه و وقتی خنک شد فن خاموش می شه ولی امپراب از جاش تکون نمی خوره فقط یه زره کوچیک به خودش تکون می ده و وقتی بخاری رو روشن می کنم گرم گرمه.قبلنا تا خط دو وبالا ترمیومد فشنگی هم عوض کردم نشد حالا موندم از دوستان کسی راهنمای کنه ممنون می شم

aliabas

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-18
362
1,991
با سلام
شما اول سوکت تک سیم فشنگی امپر را در اورده و به یک مقاومت 33تا47 اهم بسته و سر دیگر مقاومت را به بدنه ماشین وصل کنید اگر سوییچ را باز کرده و عقربه امپر حرکت کرد از مسیر سیمکشی و خود امپر مطمئن می شوید

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
اقا دمت گرم مشکل از فیش بود عوض کرم حل شد دست درد نکنه ممنون

ali1575

کاربر vip
کاربر
2015-12-14
13
10
با سلام
پراید مدل ۸۶ دارم که چند روزه آمپر آبش پس از گرم شدن ماشین در حد ناچیزی کار میکنه و تقریبا تکون نمیخوره
تک سیم فشنگی آب رو هم به بدنه زدم ولی هیچ تغییری در آمپر ایجاد نشد که احتمالا فشنگی سالم باشه
پشت آمپر رو باز کردم و جای آمپر آب رو با دورموتور عوض کردم که معلوم شد امپر هم سالمه
صبح هم ماشین راحت روشن میشه و ساسات میکنه و فنها هم به موقع کار میکنند و دمای موتور طبیعی است
مشکل از کجا میتونه باشه؟

kkaka

کاربر
2008-07-14
323
377
با سلام
پراید مدل ۸۶ دارم که چند روزه آمپر آبش پس از گرم شدن ماشین در حد ناچیزی کار میکنه و تقریبا تکون نمیخوره
تک سیم فشنگی آب رو هم به بدنه زدم ولی هیچ تغییری در آمپر ایجاد نشد که احتمالا فشنگی سالم باشه
پشت آمپر رو باز کردم و جای آمپر آب رو با دورموتور عوض کردم که معلوم شد امپر هم سالمه
صبح هم ماشین راحت روشن میشه و ساسات میکنه و فنها هم به موقع کار میکنند و دمای موتور طبیعی است
مشکل از کجا میتونه باشه؟

چک کن اگه روغن ریزی نداریه موتور و فیش فشنگی کثیف نشده فشنگی آبو عوض کن

ali1575

کاربر vip
کاربر
2015-12-14
13
10
فیش فشنگی رو که تعویض کردم
اگر فشنگی خراب باشه مگه با اتصال سیم فشنگی به منفی نباید آمپر تا بالا بره؟ یا لا اقل حرکت کنه؟

alireza822

کاربر
2013-12-30
37
92
سلام دوست عزیز مشکل ماشین شما مال پشت امپر میشه باید ببری کیلومتر سازی احتمالا موتور امپر اب مشکل داشته باشه

kkaka

کاربر
2008-07-14
323
377
سلام برادر عزیز
چرا لقمه رو دوره سرت میچرخونی ، اول از همه شما باید فشنگی رو عوض کنی که بخاطر درگیری بیشتر با موتور احتمال خرابی بیشنری داره ، بعد بری سراغ باز کردن گیلومتر که کاره پر ریسکیه ،
من این مشکلو داشتم بخاطر رسوبی که داخل آب رادیاتور هست معمولا فشنگی دچار رسوب گرفتکی میشه و درجه حرارتو درست نشون نمیده (پایین تر از حد واقعی) فشنگی آب ، فشنگی فن رادیاتور ، فیوز فن (بخاطر کم آبی و زیاد کار کردن فن معمولا داغ و ذوب میشه اگر هم قط کنه میوفته روهم و وصل میمونه) باید چند وقت یکبار تعویض بشه مخصوصا تو خودروی پراید حتی اگه سالم باشن .

ali1575

کاربر vip
کاربر
2015-12-14
13
10
با تشکر از دوستان بله با تعویض فشنگی عیب رفع شد و ظاهرا با اتصال مستقیم سیم فشنگی آب این مدل به بدنه آمپر بالا نمیره و ظاهرا فشنگی مقاومت خاصی رو به پشت آمپر میفرسته

Esmaeilzoobeydi

کاربر
2023-07-01
1
0
آبادان
سلام، کیلومتر پراید را سرویس کردم و حالا آمپر آب از کار افتاده، امکانش هست کمک کنید و توضیح بدید احتمال اشکال از کجاست؟

بالا