آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

جوش نزدن دستگاه اینورتر جوش مدل ZX7-200

msoofina

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-09-08
294
333
مشهد
عکس از برد بالا گذاشتم
مقاومت گچی ها و اون ماسفتی که نشون میدم داغ میکنه طبیعی هستش؟

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
عکس از برد بالا گذاشتم
مقاومت گچی ها و اون ماسفتی که نشون میدم داغ میکنه طبیعی هستش؟
اون ماسفت و اون چک زرد رنگ کنارش مربوط به تغذیه 24 ولت هست
که 300 ولت به ماسفت و از ماسفت به چک و خروجی چک به 2 دیود میرود و ... رگلاتور ها ...

در حالت بی باری خیر نباید خیلی داغ کنند ولی گرم شدن خیلی کم معمولی هست
اگر خازن سنج دارید 4 خازن صافی را تست کنید
فکر میکنم به دلیل خرابی خازن ها ولتاژ dc درستی به مین نمیرسد بنابر این قطعات دچار اختلالات و داغی میشود

msoofina

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-09-08
294
333
مشهد
خازن ها رو با اهم متر تست کردم سالم بودن ظاهرشم سالم بودن.

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
خازن ها رو با اهم متر تست کردم سالم بودن ظاهرشم سالم بودن.

سلام
اگر خازن هارا با خازن سنج تست کردی و ظرفیت خازن ها درست بود اون دیود زنری که ما بین خازن و مقاومت و جلوی ترانزیستور روی برد 300 ولت هست تست کنید ببنید سالم هست یا خیر؟
و بعد اون ماسفتی که گفتی داغ میکنه را از مدار خارج کن و تست کن ببین سالمه یا خراب؟

و اگر منبع تغذیه 24 ولت داری با منبع به رله 24 ولت بده یعنی به ورودی سوکتی که به مین وصل میکری به اون برق 24 ولت بده ببین رله عمل میکنه یا نه
برای تست نیازی به این نیست که فن وصل باشه میتوانید موقتا از مدارخ ارج کنید تا صدای عملکرد رله را بشنوید
بعد دستگاه به برق بزن ببین PTC چه جوره داغ میشه یا نه
و خروجی ها درسته یا نه

منتظر اعلام نتیجه هستم

msoofina

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-09-08
294
333
مشهد
وقتی که خروجی رله یعنی پایه های قطع و وصل رو یک سره کردم دستگاه روشن شد و خوب کار کرد زمانی که روشن بود ولتاژ سوکت ۲۴ ولت رو گرفتم دائما ولتاژ داشت. بعد بر پایین رو باز کردم رله رو از مدار خارج کردم با پاور ساپلای تست کردم متوجه شدم که رله عمل میکنه اما کنتاکش نمیچسبه رله رو عوض کردم درست شد.
بادستگاه جوشکاری هم کردم با آمپر ۲۰۰ اوکی بود. خوب جوش میداد.
واقعا این قطعه فروش ها خیلی باحال هستن قطعه خراب رو میدن دست مشتری.
رله رو نو خریده بودم که کنتاکش نمیچسبه.
البته قبل از یک سره کردن رله عایق زیر ماسفت ها رو نگاه کردم که متوجه شدم یه جا پاره است و به بدنه راه میده که این ایراد هم رفع کردم.
ممنون از راهنماییت...

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
وقتی که خروجی رله یعنی پایه های قطع و وصل رو یک سره کردم دستگاه روشن شد و خوب کار کرد زمانی که روشن بود ولتاژ سوکت ۲۴ ولت رو گرفتم دائما ولتاژ داشت. بعد بر پایین رو باز کردم رله رو از مدار خارج کردم با پاور ساپلای تست کردم متوجه شدم که رله عمل میکنه اما کنتاکش نمیچسبه رله رو عوض کردم درست شد.
البته قبل از یک سره کردن رله عایق زیر ماسفت ها رو نگاه کردم که متوجه شدم یه جا پاره است و به بدنه راه میده که این ایراد هم رفع کردم.
ممنون از راهنماییت...

سلام
خداروشکر که مشکل دستگاه شما پیدا شد.:goodjob:

مدیران تایپیک را قفل کنند.::-iRanTK.iR-::

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
ممنون از راهنماییت...

درود

اگه رله را در اختیار داری کنتاکتها را با اهم متر و قطع و وصل ولتاژ بوبین تست کن
این احتمال قوی وجود داره که رله خریداری شده سالمه ولی محل یا حالت کنتاکت آن ناهماهنگ با رله دستگاه شماست

سپاس

msoofina

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-09-08
294
333
مشهد
سلام دوستان.
نه تست کردم رله خودشو گرفتم.
رله نو که گرفته بودم رو باز کردم دیدم که پلاتینش از جاش در رفته با دقت جاش انداختم و یه مقدار هم تیغه اشو تنظیم کردم راه افتاد. همونو نصب کردم دستگاه کار کرد.

بالا