آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: جوش نزدن روشن شدن چراغ قرمز 0.C و سبز پاور دستگاه اینورتر جوش مدل ZX7-200

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,799
شماره آی سی را به زور تونستم بنویسم این شماره درسته ؟ CA3140EZ و اگه نتونستم پیدا کنم آی سی هایی که اعلام کردی رو به جای این آی سی میتونم بزارم .
سپاس فراوان

سلام
آخه دوست عزیز پس تا حالا اینهمه آزمایشاتی که خواستم در مورد آی سی KA3845 ( یا UC3845 ) انجام بدی و گزارش میکردی بدون توجه به شماره آی سی در مورد هر کدوم دم دستت بوده اعلام کردی و همون مقادیر اشتباه هم مربوط به آی سی اشتباهی بوده و اشتباه در اشتباه کردی و لذا نتیجه گیری ها هم بر پایه این اشتباهات تاریخی شده

این شماره آی سی کجاش به شماره KA3845 ( یا UC3845 ) میخوره ؟
پیدا کردن شماره که نیاز به آشنایی با مقدمات الکترونیک هم نداره و حتی نیاز به سواد هم نداره

من نمیدونم چند دفعه آزمایشات را از اول شروع کنم حقیقتا دیگه حسابی قاطی کردم و کم آوردم متاسفم.

سپاس

آخرین ویرایش:

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
آخه روی برد عمودی فقط یک عدد آی سی 8 پایه است . که با اشاره ای که کردین . دیگه به نام آی سی توجه نکردم و این برد طوری است که نمیشه عدد آی سی رو خوند . مجبور شدم بعد از اینکه گفتین عوض کن دکمه پاور را از بدنه جدا کنم و از سوراخ جای این دکمه به زور با ذره بین خوندم . حالا به این شاگرد تنبلت چی میگی؟
فکر کن تازه داریم شروع میکنیم . از این پست بخواه که همه نوشته ها را پاک کنند تا از اول شروع کنیم . تا الان که نتیجه اش که بد نبود . کلی مطالب ارزنده یاد دادی . تشکر و قدردانی میکنم .

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,799
آخه روی برد عمودی فقط یک عدد آی سی 8 پایه است . که با اشاره ای که کردین . دیگه به نام آی سی توجه نکردم و این برد طوری است که نمیشه عدد آی سی رو خوند . مجبور شدم بعد از اینکه گفتین عوض کن دکمه پاور را از بدنه جدا کنم و از سوراخ جای این دکمه به زور با ذره بین خوندم . حالا به این شاگرد تنبلت چی میگی؟
فکر کن تازه داریم شروع میکنیم . از این پست بخواه که همه نوشته ها را پاک کنند تا از اول شروع کنیم . تا الان که نتیجه اش که بد نبود . کلی مطالب ارزنده یاد دادی . تشکر و قدردانی میکنم .

سلام
دوست عزیزم
اگه یک نفر توی دانشگاه الفبا یاد بگیره برای اون یک نفر ید نیست ولی باید درب اون دانشگاه رو با گل بست که بجای آموزش عالی به آموزش الفبا پرداخته

هر کاری جایی داره و هر کاری لوازم و شرایط و زمینه ای میخواد
همانطورکه حدس زدم شما اذعان فرمودید که براتون سخت بوده شماره آی سی را نگاه کنید و با خود گفتید یک آی سی دم دست را انتخاب میکنم و اگه اشتباه باشه اشکالی نداره بابای پاسخگو درمیاد و بقیه هم با مطالعه پست اطلاعات قابل توجهی نمیگیرن خب نگیرن مهم اینه که چیزی یاد بگیرم که در هر صورت یاد میگیرم

عزیزم از ابتدا تا آخرین پست داریم مدام از اول شروع میکنیم چون ضعف شما فقط در اطلاعات الکترونیک نیست در انصاف هم هست.
بعد از چندین پست مولتی متر تهیه کردید و از اول شروع کردیم
بعد از چند پست مشخص شد اندازه گیری نمیدونید و دوباره از اول
بعد از چند پست که مقادیر عجیب و غریب اعلام میکردید مشخص شد بدنه را اشتباه گرفتی و لذا از اول
بعد 6 تا دیود را بجای 12 ترانزیستور تست کردی و پس از چند پست دوباره از اول
الان هم میگی برات سخت بوده شماره آی سی را ببینی و لذا از ابتدا تا آخرین پست تمام گزارشات و مقادیری که ملاک قرار میدادم بی جهت و بی مورد بوده و همواره از اول شروع کردیم چرا

چون توقع دارید وقت آموزش 100 نفر فقط صرف شما بشه
عزیزم کار خوبی نکردی

سپاس

آخرین ویرایش:

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
استاد محترم سلام
تمام اشتباهاتی که مرتکب شدم . از روی عمد نبوده که وقت آموزش 100 را بگیرم . و در آخر گفتم که پست را پاک کنیم . علت گفتن این که پست را پاک کنیم این بود که اگه برای کسی دستگاه جوشی شبیه این مدل بیاد . با خوندن این پست که تماماً مقادیر اشتباه من است . سردر گم بشه و درآخر به نتیجه نرسه . هیچ قصدی به توهین شما و استادان دیگه ندشتم و ندارم . با این وجود عذر خواهی میکنم .

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام جناب غزال
منتظر فرمایشات شما هستم . تا این ترانس جوش را درست کنیم . تا درست نشه نمیتونم آروم بگیرم . از فکرم خارج نمیشه .
سپاس

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام جناب غزال
منتظر فرمایشات شما هستم . تا این دستگاه را درست کنیم .
تا درست نشه نمیتونم آروم بگیرم . از فکرم خارج نمیشه .
سپاس

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
جناب غزال منتظر هستم .
حالا این آی سی را عوض کنم یا نه ؟( دنبال آی سی
CA3140E ) رفتم پیدا نکردم . میگن این آی سی قدیمیه . مشابهش یا خودشو دارین برام بفرستین ؟ تشکر

ICT-ELEC

کاربر
2011-09-10
109
323
سلام

من هم منتظر پاسخ شما هستم

پس از اجرای توصیه های استاد شاطی زاده عزیز در صورتیکه حل نشد بفرمایید

ولتاژ 310 ولت به IGBTها میرسه یا نه ؟
24 ولت را دارید یا نه
اگر ولتاژهای فوق درسته یا آی سی 8 پین ( KA3845 ) داخل برد کوچک عمود سمت راست تصویر سوخته و یا IGBT ها

بنظر میرسه عایق نارنجی زیر دیودها و IGBTها ابتکار ناصحیح شخص ناشی است
تابحال چنین چیزی ندیدم که سطح هیت سینگ بطور کامل عایق شده باشه و سپس روی آنها (زیر قطعات ) هم مجددا عایق دیگری نصب بشه

به این صورت تبادل حرارتی بدرستی انجام نمیشه و این دستگاه شدیدا محتاج تبادل مناسب حرارتی است
در فیش سمت چپ تصویر زیر باید 3 سیم مشکی باشه که با هم موازی و متصل باشند ولی دو سیم مشکی دیده میشه و دراینصورت موجب افت ولتاژ میشن ( البته به ایراد فعلی ربطی نداره و موجب کاهش عمره و ضمنا با توجه به گل اندود بودن فیش ، کنتاکتهای آنرا بررسی فرمایید )

سپاس
مشاهده فایل‌پیوست 78822

درود استاد غزال یک سوال مزاحم نمیشوم فقط در محدوده علامت سوال که گذاشتی سه تا سیم مشکی و سه سیم قرمز هست از زیر سوکت سه تا به هم وصل هستند و سه تای دیگه هر کدوم به یکی از خازنهای پلی استر میره تا اینجا درستست؟ سوالم اینجاست سه سوکتی که از زیر وصلند سه سیم سیاه وصل میشه یا قرمز؟
در قسمتی که اتصال دارن هیج مشکلی نیست ترتیب نداره چون هر سه اتصال هستن ولی در قسمتی که هر کدام به خازن پلی استر میره ترتیب سیمها مهم ؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,799
درود استاد غزال یک سوال مزاحم نمیشوم فقط در محدوده علامت سوال که گذاشتی سه تا سیم مشکی و سه سیم قرمز هست از زیر سوکت سه تا به هم وصل هستند و سه تای دیگه هر کدوم به یکی از خازنهای پلی استر میره تا اینجا درستست؟ سوالم اینجاست سه سوکتی که از زیر وصلند سه سیم سیاه وصل میشه یا قرمز؟
در قسمتی که اتصال دارن هیج مشکلی نیست ترتیب نداره چون هر سه اتصال هستن ولی در قسمتی که هر کدام به خازن پلی استر میره ترتیب سیمها مهم ؟

سلام
باید مشکل خود را در تاپیک مستقلی مطرح فرمایید
معذالک ترتیب سیمهای قرمز و سیاه مورد اشاره مهم نیست

سپاس

ديجيتال

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-12-28
429
1,906
تهران
سلام.فکر کردم تا الان مشکل دوستمون حل شده.یهخسته نباشید جانانه به غزال که با این حوصله کار رو پیش میبره.انصفا من کلافه شدم پست ها رو خوندم.دوست عزیز بازم حرف قبل رو میگم صرفا با پرسو جو نمیشه این دستگاهی که حتی تعمیر کارایی که کاملا با قطعات و نحو ه یتست اونا اشنان سخته تعمیرش رو تعمیر کرد.به نظرم با یه نفر که اطلاعات کاملی داره شروع به تعمیرش کن و تو دادن اطلاعات دقت کن.

بالا