آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کویل در فلزیاب PI قسمت اول

lachinani

کاربر
2009-05-09
92
249
دوست عزیز نظر بنده اینست که در برنامه ماینر پردازشگر سیگنالهای قبلی را با سیگنالهای جدید مقایسه کرده و تصمیم بر وجود یا عدم وجود فلز مینماید بنابرین فاصله گرفتن از سطح انتخابی اثر میدان زمین بر کویل را تغییر داده و در نهایت سیگنال حاوی اطلاعات دس خوش تغییرات میشود و سیستم الارم غلط خواهد داد و شیلد کردن کویل هیچ تاثیری در این امر ندارد اگر با اسکوپ به ورودی انلوگ به دیجیتال بنگری میبینی که با تغییر دادن سطح سیگنال تغییر میکند البته نظر محمد جان نیز قابل توجه خواهد بود .

stefani55

کاربر
2009-03-03
95
109
با سلام به اقا محمد و اقا محسن با توجه به توضیحات شما در رابطه با این مشکل راه حل عملی برای حل مسله چیه ؟ با تشکر

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام
راستش من ماینر را نساختم و تجربه ای در ان ندارم ولی یک پیشنهاد دارم که از انتگرال گیر زیر استفاده کنید .این کار را انجام بده ، شاید مشکلت حل نشد (( باور کنید نمی دانم که مشکل حل میشه یا نه چون من ماینر را نساختم و اطلاعاتی از ان ندارم همچنین این مشکل را از نزدیک لمس نکردم )) ولی راندمان دستگاه مطمئنا بالا میره .
انتگرال گیر زیر برای دستگاه های می نی پالس و تینی هست که من با کمی تغیرات از ان در مایندایور استفاده کردم و نتایج رضایت بخشی را گرفتم
این انتگرالگیر دارای دوقسمت است قسمت اول که ثابت هست ولی قسمت دوم را می توانید بصورت انتخابی ، اختیار کنید (( یا بالایی یا پایینی )) بهتر است هردو بخش از قسنت دوم را امتحان کنید هر کدام که راندمان بالاتری داشت استفاده کنید
در ضمن دوست عزیز :
تجزیه وتحلیل این مشکل برای من که این دستگاه را نساختم به شکل زیر هست و مطمئنا خارج از این محدوده نمی باشد :
1 = اگر مشکل نرم افزاری باشد :
در این مورد تقریبا می توان گفت که انجام رفع مشکل بسیار بسیار سخت می شود و باید بروی برنامه تغییرات دهید اگر با فایل های هگز کار کرده باشید می توانید با استفاده از هکزادیت تا حدودی برنامه را دسخوش تغییرات دهید البته انهم با صرف وقت زیاد
2 = اگر مشکل سخت افزاری باشد
در این مورد می توان گفت که امکان دارد :
1 > بخش مبدل انالوگ به دجیتال دچار مشکل است و باید طوری این تبدیل صورت گیرد که این مشکل حل شود
2> بخش انتگرال گیر مشکل دارد که فکر میکنم با مدار انتگرال گیر زیر مشکل حل شه البته اگر مشکل از این قسمت باشه
3 > کویل به درستی پیچیده نشده باشد .
4> ضریب تقویت op_amp انقدر بالا است که کوچکترین تغییرات از طرف کویل را تقویت کرده و در خروجی ان را با ولتاژ بالا ظاهر می گرداند . که باید برای رفع این موضوع ضیب تقویت را طوری محاسبه کرد که این تغییرات در خروجی ظاهر نشه ولی تغییرات ناشی از وجود فلز در خروجی ظاهر شود همچنیین ولتاژ افست را نیز باید در نظر گرفت .

با سپاس فراوان Mohammad

پیوست‌ها

• 107.3 کیلوبایت بازدیدها: 446
  • 114.9 کیلوبایت بازدیدها: 463
آخرین ویرایش:

stefani55

کاربر
2009-03-03
95
109
سلام محمد جان خوبی ببخشید می خواستم بپرسم ایا باید انتگرال گیر خود ماینر را حذف کنم بعد این مدار روقرار بدم یا نه؟میشه به من بگی ورودی و خروجی مدارطراحی شده رو به کدوم قسمت مدار ماینر وصل کنم اگه میشه با تصویر باشه خیلی ممنون از لطف شما

farza_ab

کاربر
2009-05-25
59
90
من 20 ساله تو این کارم بطور تجربی اگر یک دستگاه یه سکه رو 30 سانت گرفت حداکثر بردش 5 برابره یعنی حدود 1.5 متر.بقیش بلوف فروشندگانه.ایگل سکه رو50 سانت میگیره برد نهاییش 2.5متره xr71یک سکه رو 60 سانت میگیره برد اخرش 3 متره پس نتیجه میگیریم برد ماینر بیش از 1.5 متر نمیتونه باشه من نقشه ای دارم که همین بردرا با 5000تومن لوازم داره فقط ماینر ظاهرش قشنگه که اونم با 20000تومن درست میشه پس دیگه دنبال ماینر نرین هرکی خواست به من میل بزنه براش بفرستم

kambizcat

کاربر
2008-01-18
25
70
ساري
کمکککککککککک

محمد عزیز همشهری گرامی
کار ساخت ماینر من تموم شد فقط مونده لوپ
ماینر رو بر اساس لوپ 1*1 ساختم
یه لطفی کن بگو برای ساخت لوپ 1*1 از چه راهی و چه سیمی استفاده کنم؟
در کل اگه لطف کنی و طرز پیچیدن لوپ 1*1 بگی خیلی ممنونت میشم

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام به همه
راستش در مورد دستگاه ایگل نظری ندارم چون تا حالا از استفاده نکردم .
در مورد انتگرالگیر : بله انتگرال گیر ماینر را حذف کن و از انتگرال گیر ارئه شده استفاده کنید ورودی و خروجی ها با فلش مشخص شده و شماتیک دارای دو ورودی و یک خروجی است که نصب ان بسیار راحت است به عبارتی ورودی و خروجی های مدار ارائه شده با ورودی و خروجی های مدار ماینر یکی است .
در مورد ساخت کویل 1*1 : من تا حالا از این نوع کویل استفاده نکردم و نساختم لطفا به من زمان دهید تا در مورد ان تحقیق کنم ، پس از پایان تحقیق مطالب را ارئه می کنم (( لطفا به بخش " کویل در فلزیاب pi قسمت دوم" مراجعه کنید اخرین مطالب مفید می باشد ))
با سپاس Mohammad

lachinani

کاربر
2009-05-09
92
249
با سلام و احترام با تعویض بلوک انتگرال گیر فقط یک تجربه کاری بدست خواهد امد و مطمان باشید که دستگاه دمو میشود دران شک نکنید مگر انکه خروجی بلوک جایگزین شبیه به خروجی قبلی باشد این کار به صورت دیمی کاری عبث خواهد بود خواهش میکنم برای تشکیل یک تیم قوی متحد شوید تا با محاسبات دست به تغییرات زده و نتیجه ها را تحت قالب یک گزلرش کار برای هم ارسال کنیم و نتیجه گیری کنیم

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام
بله کاملا درست می باشد مطمئنا با تعویض انتگرال گیر دستگاه در حالت دمو می باند ان هم بخاطر نرم افزار ان است ما با این کار نرم افزار را تغیر نمی دهیم ! ما فقط قسمت انتگرال گیر را بهینه می کنیم و این مدار بالا تجربه من در مایندایور بوده البته قابل ذکر می باشد که از انجایی که بیس ماینر با مایندایور بخصوص در بخش پیش تقویت کننده یکی است لیکن می توان از این انتگرال گیر نیز در ماینر استفاه کرد بشرط انکه این انتگرال گیر درست تنظیم و کالیبره شود
برای قسمت تئوری ان نیز حتما معادلات ان را در دفعه بعدی که خواهم امد در این تاپیک قرار خواهم داد .
با تشکر Mohammad

بالا