آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

فلزیاب دلتا پالس

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
دوستان آیا مارک آی سی ها هم در کارکرد مدار تاثیری دارد چون من سعی کردم تمام آی سی هایم را از کمپانی st گذاشتم ( به جز lf357 ) و می خواستم ببینم مارکی قویتر و بهتر هم برای این مدار هست که استفاده کنم. :212:

bad-boy

کاربر
2013-01-11
82
171
زیر اسمون خدا
خب دوسته من بااین وضعیت قطع و وصلی اینترنت که تو ایران هست بیشتر از این نمیشه کاری کرد اینترنت منطقه ما بعداز یه هفته تازه داره باهامون راه میاد .شما اگه همه مطالب از اول بخونید وهمه تغیرات را که لازمه انجام بدید مطمن باشید نتجه مطلوبا میتونید بگیرید.باید در مدارتون تغیرات حساب شده ای انجام بدید تا به نتیجه مطلوب برسید از چیزی هم نترسید من تا حالا خودم اینقدر قطعه سوزوندم و عوض کردم تا به این نتیجه رسیدم نمیگم خیلی خوب شده اما بدم نیست .
به قول ضرب المثله ما ترکها(قورتان قورخان داوار ایسه اولماز)ترجمش اینه که
کسی که از گرگ بترسد هیچ وقت صاحب گله گوسفند نخواهد شد.

(دوستوم من هر تغييري كي مطرح اولموشدي ايلديم اما جاواب الماميشام كومك ايله جانيم) :63000000:

1) دوستان آیا مارک آی سی ها هم در کارکرد مدار تاثیری دارد چون من سعی کردم تمام آی سی هایم را از کمپانی st گذاشتم ( به جز lf357 ) و می خواستم ببینم مارکی قویتر و بهتر هم برای این مدار هست که استفاده کنم.

2) و در ضمن برای اینکه مدارم اشیا کوچک را بهتر سنس کند ( مانند سکه و پیچ و ... ) از چه سیمی با چه قطری و چند دور و اهم و هانری چقدر و بهترین کویلی که شما پیشنهاد می کنید چیست .
سپاس و درود فراوان :212:

hmd-sat

کاربر vip
کاربر
2006-10-30
135
373
ای سی های ساخت مالزی و فیلیپین فعلا بهترین مارک هستند در ایران. در روی ای سی بصورت چاپی و در زیر ای سی بصورت برجسته کشور سازنده حک شده.استفاده از سیم لاکی خارجی با سیم لاکی ایرانی تفاوت زیادی از لحاظ اهم و ظرفیت و کارکرد در مدار باهم دارند .نمونه خارجی 23 دور سیم نیم به قطر 40 بهترین هست .این کویل اهمی معادل 2.3 تا 2.5 داره !!همین مشخصات برای سیم ایرانی فکر کنم اهمی معادل 3 شاید هم بیشتر داشته باشه.

1) با تشکر ویژه از شما جناب hmd-sat می خواستم بدانم که آی سی های ساخت مالزی و فیلیپین چه پیشوند و پسوندی دارند و روی آن آی سی ها چی نوشته شده است.

2) در ضمن می خواستم بدانم که همه ی دوستان دلتا آقا بهنام را عیناً ساختن و تغییری از لحاظ مقدار قطعات و ... نداده اند چون من دقیقاً آن را با همان قطعات و شاید بهتر هم درست کردم اما نتیجه ی رضایت بخشی نگرفتم.

3) در ضمن کویلی که دوستان درست کردند آیا همه 2.5 اهمی است چون من یک کویله 2.5 دارم اما وقتی آن را به دلتا وصل می کنم ال ای دی قرمز روشن و اصلاً مدارم چیزی را سنس نمی کند و صدای ز ز از کویلم شنیده می شود و با تغییر ولوم نویز هم فرقی نمی کند و اهم کویلم باید بیشتر باشد تا جواب دهد بعضی از دوستان به من پیشنهاد کردند که مقدار مقاومتی را که با کویل موازی شده تغییر دهم اما باز هم تغییری نکرد می خواستم ببینم اهم کویل شما که 2.5 است آیا مجبور به تغییر آن مقاومت شدید و اگر بله مقدار آن را چند گذاشتید.

4) در ضمن مقدار مقاومت r6 را که آقا بهنام گفته 1.5k بگذارید چرا خودش 1k گذاشته وکدام بهتر است و باعث افزایش عمق می شود. :32000000:

hmd-sat

کاربر vip
کاربر
2006-10-30
135
373
پسوند پیشوند مهم نیست کشور سازنده مهمه.دوست من اون مقدار مقاومتی که تو مدار من بهتر جواب میده . ممکنه برای شما جواب نده .چون اهم ماسفت من اهم کویل من کیفیت قطعات مدار من تمیزی و کثیفی مدار ما دو نفر با هم یکی نباشند .فقط فقط با ازمون خطا میشه این مدارات رو بهتر ساخت . برای همین که دستگاههای فلزیاب قیمت سرسام اوری دارند دوست عزیز سیم لاکی که من استفاده کردم درصد خلوص مس اون بالاست اهم پایین تری نسبت به ایرانی داره .من 40 دور میپیچم به اهم 2.5 و ظرفیت هانری مورد نظر می رسم . مشکلات اهم رو هم با مقاومت موازی کویل حل میکنم .R5 1.200 و R6 1K گذاشتم .

mehran0707

کاربر vip
کاربر
2010-12-22
35
67
با سلام من این مدارو ساختم ولی یه سره بوق میزنه ولم تون و هرچه کم وزیاد می کنم هیچ فرقی نمیکنه ومرز سکوت نمیره همه چی هم درسته صد بار چک کردم فقط ولم تریشولد موج صدا رو کمی بالا وپایین میکنه خواهشآ یکی راهنمایی کنه با توجه به مقاله بهنام ساختم

سلام مجدد خدمت شما ، دوستان آیا هیچ یک از شما اطلاعی از دو مدار تفکیکی که برای دلتا 2 طراحی شده (( www.geotech1.com )) و در مقاله ی آقا بهنام هم به آ ن اشاره ای شده اطلاع دارید در این صورت لطفاً مرا در ساخت آن راهنمایی کنید من با این که می دانم مدار تفکیک آن الکی است و به درد نمی خورد و فقط جنبه ی نمایشی دارد با این حال من هر دوی آنها را قبلاً درست کردم و الآن که مدارم به کار افتاده و به خوبی هم کار می کند می خواهم آن دو را هم روی آن سوار کنم و چون مدارشان را ساختم حیفم می آید که آنها را بیرون بیندازم و اصلاً ازشان استفاده نکنم پس لطفاً در صورت توان فقط مرا راهنمایی کنید :

1) در اول لطفاً راجع به دو میکروی pic آن توضیح دهید اینکه برای پروگرام کردن فایل هگز بر روی آنها باید فیوز بیت هایش را تغییر بدهم اگر بله لطفاً مرا در تنظیم کامل آنها و اینکه چه چیز را و چگونه باید تغییر دهم راهنمایی کنید.

2) لطفاً مرا در زمینه اتصال آن دو مدار به مدار اصلی راهنمایی کنید و اینکه پایه های خروجی مدار ها ( که در یکی پنج پایه و در دیگری شش پایه است ) به کدام قسمت مدار اصلی باید وصل شوند.

3) آیا با اتصال این قسمت ها به مدار نباید تغییری در آن بدهیم و اینکه آیا وصل آن دو مدار تاثیری در کارکرد مدار اصلی دارد یا خیر یعنی آیا باعث مشکلی در قدرت سنس آن و یا پایداری مدار می شود یا نه.

با سپاس فراوان :63000000:

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا