آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

kavooshgar

کاربر vip
کاربر
2009-06-28
44
105
با سلام و عرض ادب خدمت شما جناب استاد رجبی
استاد عزیز من یه مدار تشخیص حرکت که مانند ماژول های آماده فاصله تشخیص و دقتش خوب باشه نیاز دارم ، مدار پیوست را خواستم پیاده کنم ولی دیدم تنظیم حساسیت( فاصله تشخیص) نداره و معلوم نکرده برای تغییر زمان R10 و C5 را تو چه رنجی میشه تغییر داد (حد اکثر مقدار این دو المان چند میتونه باشه) ، سپاسگذار میشم کمکم کنید ( یا یه مدار دقیق برا فاصله 7-8 متر و با زمان تاخیر 5 دقیقه بهم معرفی بفرمائید یا با تغییراتی در همین مدار امکان تنظیم فاصله تشخیص و حساسیت را بهش اضافه کنید) - با تشکر فراوان PIR - circuit.jpg

kavooshgar

کاربر vip
کاربر
2009-06-28
44
105
با سلام مجدد خدمت شما استاد عزیز
استاد من خیلی وقته منتظرم
انگار تشریف ندارید؟
ممنون میشم مشکل بنده را عنایتی بفرمائید ....... با سپاس

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
با سلام :
یکی از دوستان که تاکیدا درخواست بوستر انتن کرده بودند .....
عزیزم درخواست شما به کرات در همین انجمن و در همین بخش و تاپیک انتن ها وتاپیک مدارات ساده برای مبتدیان و.... ..اپلود شده است توجه میکنید که همین تاپیک شامل بیش 50 صفحه و هر صفحه مقالات متعددی دارد !!! ایجاد تاپیک های تکراری موجب سر در گمی ما و شما !!! میشه و اتلاف وقت و...
با این وجود به لینک زیر کلیک کنید بعد مطالعه و انتخاب مورد باب میل چنانکه مشکلی داشتید پیام بزارید تا بیشتر در خدمتون باشم :
[hide]Antenna Amplifiers Circuits and Projects[/hide]
uhf-antenna-amplifier-circuit1.gif

توصیه میکنم در مداراتی که از ترانزیستور بیشتری استفاده شده پرهیز کنید و توصیه بنده مدار ساده شکل زیر میباشد

موفق باشید .

kavooshgar

کاربر vip
کاربر
2009-06-28
44
105
با سلام :
عزیزم درخواست شما به کرات در همین انجمن و در همین بخش و تاپیک انتن ها وتاپیک مدارات ساده برای مبتدیان و.... ..اپلود شده است توجه میکنید که همین تاپیک شامل بیش 50 صفحه و هر صفحه مقالات متعددی دارد !!! ایجاد تاپیک های تکراری موجب سر در گمی ما و شما !!! میشه و اتلاف وقت و...
با این وجود به لینک زیر کلیک کنید بعد مطالعه و انتخاب مورد باب میل چنانکه مشکلی داشتید پیام بزارید تا بیشتر در خدمتون باشم :
hidden content may not be quoted

توصیه میکنم در مداراتی که از ترانزیستور بیشتری استفاده شده پرهیز کنید و توصیه بنده مدار ساده شکل زیر میباشد

موفق باشید .

استاد بزرگوار ضمن تشکر از اینکه محبت فرمودین و واسه پاسخ به سوال بنده وقت گذاشتین ، باید به عرض برسانم که سوال بنده راجع به تقویت آنتن نبود اصلا ، با این حال بازم متشکرم

Nik andish

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-10-27
1,270
13,145
Hamedan
سلام جناب آقای رجبی بزرگوار:حداکثرجریانی کهNTC میتونه درولتاژ12ولت تحمل کنه چقدره؟بنظرتون میشه سر راه برق آیسی صوتTDA8944 یهNTC گذاشت که عبورجریان چندثانیه به تعویق بیافته؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
سلام جناب آقای رجبی بزرگوار:حداکثرجریانی کهNTC میتونه درولتاژ12ولت تحمل کنه چقدره؟بنظرتون میشه سر راه برق آیسی صوتTDA8944 یهNTC گذاشت که عبورجریان چندثانیه به تعویق بیافته؟
با سلام :
شاید PTC و وارونه کردن حروجی ان راحت ترو مقرون بصرفه تر از NTC باشه ...
باید اطلاعات یا شماره قطعه را مشخص کنید تا بشه نسبت با اطلاعات موجود بررسی و اتخاذ تصمیم گردد هر NTC برای خودش جریان و ولتاژ و دمای مشخصی داره ....
سابقا در رادیوهای پرتابل قدیمی و امپلی های قدرتی برای کنترل جریان ترانزیستورهای اوت پوت صدا از نوعی NTC استفاده میشد که با بالا رفتن دمای رادیاتور موجب کاهش اهم ان و... جریان بیس را کم میکرد تا ترانزیستورها اسیبی نبیند میشه همچنین مداری طراحی کرد اما چنین قطعه ای که به تنهایی قادر تحمل جریان مورد نظر شما را تامین کنه { در 12 ولت } برای بنده مقداری جای تامل هست ... برای تاخیر در ولتاژ یک امپلی NTC تنهایی مفید به نظر نمیرسد ...
PTC هم حالتی داره که ابتدا کل جریان را هدایت و با گرم شدنش {در اثر عبور جریان }به نسبت دما بالا رفتن اهم ان و در نهایت سد جریان ... که وارونه چنین مداری که اشاره شد ...
شماره یا مشخصات نوع انتخابی را بزارید بیشتر در خدمت باشم .
موفق باشید.

Nik andish

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-10-27
1,270
13,145
Hamedan
با سلام :
شاید PTC و وارونه کردن حروجی ان راحت ترو مقرون بصرفه تر از NTC باشه ...
باید اطلاعات یا شماره قطعه را مشخص کنید تا بشه نسبت با اطلاعات موجود بررسی و اتخاذ تصمیم گردد هر NTC برای خودش جریان و ولتاژ و دمای مشخصی داره ....
سابقا در رادیوهای پرتابل قدیمی و امپلی های قدرتی برای کنترل جریان ترانزیستورهای اوت پوت صدا از نوعی NTC استفاده میشد که با بالا رفتن دمای رادیاتور موجب کاهش اهم ان و... جریان بیس را کم میکرد تا ترانزیستورها اسیبی نبیند میشه همچنین مداری طراحی کرد اما چنین قطعه ای که به تنهایی قادر تحمل جریان مورد نظر شما را تامین کنه { در 12 ولت } برای بنده مقداری جای تامل هست ... برای تاخیر در ولتاژ یک امپلی NTC تنهایی مفید به نظر نمیرسد ...
PTC هم حالتی داره که ابتدا کل جریان را هدایت و با گرم شدنش {در اثر عبور جریان }به نسبت دما بالا رفتن اهم ان و در نهایت سد جریان ... که وارونه چنین مداری که اشاره شد ...
شماره یا مشخصات نوع انتخابی را بزارید بیشتر در خدمت باشم .
موفق باشید.

سلام وارادت:عرض کنم یهNTCمیخوام که درابتداجریان رومسدودکنه بعدچندازثانیه بازکنه.یعنی مقداری تاخیرایجادکنه.یکی گذاشتم شماره نداره بارنگ سیاه ونارنجی کدشده.تاخیرش خوبه ولی بعدازگرم شدن همه جریان روهدایت نمیکنه!شما یکی سراغ نداریدکه درحالت سردتقریباOPEN باشه وقتی گرم شدبیشتر جریان روهدایت کنه؟البته من هم همونNTCهای مدارپوش پول یادم بود.فکرکردم حالاکه نسبت به قدیم همه المانهاقویتروبهترساخته میشن شایدNTCبه تنهایی بتونه ایفای نقش کنه.وملزم بهNTCنیستم اگه حضرتعالی المان دیگه ای میشناسید.مثلایک نوع ترانزیستوریا.....لطفامعرفی کنید.بامقاومت وخازن ورله میتونم درست کنم راستش میخوام ساده باشه ویه قطعه مجردباشه بهتره.سپاس ازتوجه جنابعالی

آخرین ویرایش:

mehrdad137

کاربر
2015-03-22
82
238
با سلام خدمت اساتید.
من دنبال مدار "های ولتاژ" هستم که ولتاژهای بالا تا حدود 40 کیلو پیک تو پیک به همراه فرکانس قابل تغییر مدار اونهم در حد 30 الی 40 کیلو هرتز رو بتونه تولید کنه.
که بخشی از همچین مداری یه ترانس سیم پیچی شده با ثانویه تعداد دور بالا در حدود2000 الی 4000 دور هست.
اگه اطلاعاتی در این باره دارید یا اینکه نمونه مداری براش سراغ دارید ممنون میشم راهنمایی کنید

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
با سلام خدمت اساتید.
من دنبال مدار "های ولتاژ" هستم که ولتاژهای بالا تا حدود 40 کیلو پیک تو پیک به همراه فرکانس قابل تغییر مدار اونهم در حد 30 الی 40 کیلو هرتز رو بتونه تولید کنه.
که بخشی از همچین مداری یه ترانس سیم پیچی شده با ثانویه تعداد دور بالا در حدود2000 الی 4000 دور هست.
اگه اطلاعاتی در این باره دارید یا اینکه نمونه مداری براش سراغ دارید ممنون میشم راهنمایی کنید
با سلام :
دلیل بی پاسخ موندن درخواست ها : اکثر سوالات و درخواست های این صفحه یا تکراری هستند و یا ناقص و نامفهوم ....
مثل همین پست که (من دنبال مدار "های ولتاژ" هستم که ولتاژهای بالا تا حدود 40 کیلو پیک تو پیک به همراه فرکانس قابل تغییر مدار اونهم در حد 30 الی 40 کیلو هرتز رو بتونه تولید کنه ) منظور از...ولتاژبالاحدود 40 کیلو پیک تو پیک ؟؟؟ 40kv p2p ?? یا 40khz همچنین محل کاربرد ؟؟؟؟ نوع هسته فلزی یا فریتی ؟؟ با چه ولتاژ ورودی ؟؟ توان و امپر مصرفی خروجی ؟؟؟ .و.....
موفق باشید

mehrdad137

کاربر
2015-03-22
82
238
با سلام :
دلیل بی پاسخ موندن درخواست ها : اکثر سوالات و درخواست های این صفحه یا تکراری هستند و یا ناقص و نامفهوم ....
مثل همین پست که (من دنبال مدار "های ولتاژ" هستم که ولتاژهای بالا تا حدود 40 کیلو پیک تو پیک به همراه فرکانس قابل تغییر مدار اونهم در حد 30 الی 40 کیلو هرتز رو بتونه تولید کنه ) منظور از...ولتاژبالاحدود 40 کیلو پیک تو پیک ؟؟؟ 40kv p2p ?? یا 40khz همچنین محل کاربرد ؟؟؟؟ نوع هسته فلزی یا فریتی ؟؟ با چه ولتاژ ورودی ؟؟ توان و امپر مصرفی خروجی ؟؟؟ .و.....
موفق باشید

کاربرد مدار، گوی های پلاسما و لامپ های نئون و ... هست که به ولتاژ و فرکانس بالا نیاز دارند.
هسته ترانس سیم پیچی شده برای این مدار، فریت هست.
ولتاژ ورودی از واریاک 0-220 گرفته میشه و جریان مصرفیش هم بیشتر از 3 الی 4 آمپر نخواهد بود.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin
بالا