آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

mirzagasemi

کاربر
2009-06-27
60
77
با تشکر از راهنماییتون.
1-منظورم دستگاهی بود که تو خونه بشه استفاده کرد نه کارخانه.
2-چطوری ups رو 12 ولتی کنم؟
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: behnamp65

mirzagasemi

کاربر
2009-06-27
60
77
با سلام!
پس چرا کسی جواب نمیده؟
1 سوال دیگه هم داشتم.من به توصیه شما 2 عدد باتری 12 ولت 45 ah تهیه کردم.هالا یک مساله مهم اینه که آیا خود ups قادر به شارژ این 2 باتری رو داره یا نه؟(حتی اگر بیشتر طول بکشه) یا اینکه ممکن است به اون آسیبی وارد بشه؟(خود ups باتریهاش 7.5 ah است).اگر نمیتواند چه کار کنم؟یا اگر به اون آسیب میرسه چکار کنم که آسیب وارد نشه؟
من یک شارژر 12 ولت باتری دارم.آیا میتونم از اون برای شارژ 2 باتری 12 ولت سری شده استفاده کنم؟(منظورم اینه که با دیود بشه کاری کرد که موقع شارژ کردن 2 باتری بصورت موازی شارژ بشن).شارژر من هم 12 ولت - 16 آمپر میباشد.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
با سلام!
پس چرا کسی جواب نمیده؟
1 سوال دیگه هم داشتم.من به توصیه شما 2 عدد باتری 12 ولت 45 ah تهیه کردم.هالا یک مساله مهم اینه که آیا خود ups قادر به شارژ این 2 باتری رو داره یا نه؟(حتی اگر بیشتر طول بکشه) یا اینکه ممکن است به اون آسیبی وارد بشه؟(خود ups باتریهاش 7.5 ah است).اگر نمیتواند چه کار کنم؟یا اگر به اون آسیب میرسه چکار کنم که آسیب وارد نشه؟
من یک شارژر 12 ولت باتری دارم.آیا میتونم از اون برای شارژ 2 باتری 12 ولت سری شده استفاده کنم؟(منظورم اینه که با دیود بشه کاری کرد که موقع شارژ کردن 2 باتری بصورت موازی شارژ بشن).شارژر من هم 12 ولت - 16 آمپر میباشد.
با سلام :
1- چنانكه باتري هايي كه با امپراژ بالا ميزاريد ته نكشه مشگلي پيش نمياد ولي در صورت تخليه كامل باتري ها بايد ابتدا با شارژ پر تواني شارژ كرده و نگهداري سطح ولتاژ را به يو پياس خود بسپاريد .
2 - در صورتي ميتوانيد از شارژ خود استفاده كنيد كه ابتدا براي ندتي شارژ را به يك باتري وصل كنيد و پس از شارژ باتري اول اينبار باتري دوم را مستقل از باتري اول شارژ كنيد .{يكي يكي } .
با تغييراتي ميشه شارژ خود را به 24 ولت تبديل كنيد كه مربوط به خروجي ترانس و ديود هاي يكسوز ساز داره نقشه را بزاريد كامل راهنمايي كنم .
با تشكر .
موفق باشيد .

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,185
با سلام
یک مدار شارزر اتومات باطری اتومبیل در تعمیرگاه را میخواستم که باطری ماشین را همیشه شارز نگه داره و اتومات باشه که بیش از حد مجاز شارز نکنه تا به باطری اسیب نرسونه لطفا یک مدار عملی و کامل را ارائه کنید تا از ان استفاده کنیم
با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
با سلام
یک مدار شارزر اتومات باطری اتومبیل در تعمیرگاه را میخواستم که باطری ماشین را همیشه شارز نگه داره و اتومات باشه که بیش از حد مجاز شارز نکنه تا به باطری اسیب نرسونه لطفا یک مدار عملی و کامل را ارائه کنید تا از ان استفاده کنیم
با تشکر
با سلام :
دوست عزيز به رغم اين همه مدارات شارژر كه در دسترس همگان هست توصيه ميكنم بهترين شارژ اتوماتيك براي 12 ولت باتري اسيدي و خشگ همين دو تا مدار كه در لينك زير اپلود كرده ام ميباشند {در صورتيكه شارژ مرحله اي هم مورد نياز شماست از مدار پست شماره 2 واگر يك شارژر معمولي بي دنگ وفنگ نياز داريد مدار پست شماره 5 را بكار گيريد .
اينم لينك مطلب : http://www.irantk.ir/showthread.php?t=2823&page=2
به شماره پست و مدار ها توجه كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

mirzagasemi

کاربر
2009-06-27
60
77
ممنون از راهنماییتون.
من ولتاژ خروجی ups رو وقتی که از باتری استفاده میکنه اندازه گیری کردم و با کمال تعجب دیدم 170 ولت است!!این قضیه اش چیه؟
در ضمن شارژر باتری من باتری خالی رو شارژ نمیکنه چون حد اقل 9 ولت باید داشته باشه.این یعنی ups بنده باید زحمت اونو بکشه!این رو چه کار کنم؟
چرا اگه باتری خالی بشه ups ام نمیتونه شارژش کنه؟مگه نه اینکه بیشتر طول میکشه؟یا مساله دیگری هم هست؟
راستی جواب اون دستگاه چاپ مدار خانگی رو نگفتید که وجود دارد یا نه؟
با adambarfi جان هم عرض کنم که بابا یدونه از بازار خوبشو بخر راحت بشی!این که دیگه دنگو فنگ نمیخواد!!

mirzagasemi

کاربر
2009-06-27
60
77
یادم رفت!
شما مداری رو سراغ دارید که در صورتی که مصرف یک دستگاهی از 1 آمپر کتر شد 2 سیم را اتصال دهد و سیم اصلی خود مدارو قطع کنه؟خطایش هم کم باشه چون اگی اشتباهی رخ بده فاجعه به بار میاد!!
راستی مدرک تحصیلی شما (آقای رجبی ) چیه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: behnamp65

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
یادم رفت!
شما مداری رو سراغ دارید که در صورتی که مصرف یک دستگاهی از 1 آمپر کتر شد 2 سیم را اتصال دهد و سیم اصلی خود مدارو قطع کنه؟خطایش هم کم باشه چون اگی اشتباهی رخ بده فاجعه به بار میاد!!
راستی مدرک تحصیلی شما (آقای رجبی ) چیه؟
با سلام :
اقاي ميرزاقاسمي (اوه اوه خوشمزه گي ميزراقاسمي مادر بزرگ يادش بخير #$V^86 ) مداري در بخش مدارات الكترونيك اپلود كرده ام در تاپيك مدارات ساده براي مبتديان به نام {انتي رگولاتور } پست را مشاهده كنيد اگر مشگلتان حل نشد پيام بزاريد .
{فكر كنم مداريست كه در صورت اوورلود شدن جريان مصرفي بيش از تعريف شده جريان را قطع ميكنه البته تا اونجا كه يادمه } .
با تشكر .
موفق باشيد .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
ممنون از راهنماییتون.
من ولتاژ خروجی ups رو وقتی که از باتری استفاده میکنه اندازه گیری کردم و با کمال تعجب دیدم 170 ولت است!!این قضیه اش چیه؟
در ضمن شارژر باتری من باتری خالی رو شارژ نمیکنه چون حد اقل 9 ولت باید داشته باشه.این یعنی ups بنده باید زحمت اونو بکشه!این رو چه کار کنم؟
چرا اگه باتری خالی بشه ups ام نمیتونه شارژش کنه؟مگه نه اینکه بیشتر طول میکشه؟یا مساله دیگری هم هست؟
راستی جواب اون دستگاه چاپ مدار خانگی رو نگفتید که وجود دارد یا نه؟
با adambarfi جان هم عرض کنم که بابا یدونه از بازار خوبشو بخر راحت بشی!این که دیگه دنگو فنگ نمیخواد!!
با سلام :
1 = خروجي ups ها معمولا مربعي هست و معمولا ولت متر ها براي سنجش امواج سينوسي { rms} ساخته شده اند مگر نوع تاپيكال كه قادر به سنجش امواج غير سينوسي هم هستند {نوع ولتمتر خود را بيان كنيد } اگر دقت كرده باشين با توجه به كم بودن ولتاژ با ولتمتر - نور لامپ مصرفي {التهابي} ups مقداري هم بيشتر از برق شهر هست و اين دليل نيست كه خروجي دقيق ups شما 170 ولت است اگر ولتاژ فوق را در پيك ولتاژ محاسبه كنيد حدود 230 ولت درمياد { نرم افزاري براي تبديل در معرفي نرم افزار ها در بخش اموزش گام به گام اپ كرده ام و فرمولش هم موجود است .
2 = شارژر ها براي تغذيه خود احتياج به ولتاژ باتري دارند كه از همون ولتاژ كم باتري تامين ميكنند {معمولا در سطح 5 ولت رگوله} و دليل عدم شارژ ولتاژ از صفر باتري همين است (براي حل اين مشگل بايد از شارژي كه تغذيه خود را از برق شهر ورودي اش تامين ميكند استفاده كنيد و يا همونطور كه خود ups در ولتاژ كمتر از 10 ولت قطع ميشه ديگه از باتري فوق به هيچ عنوان استفاده نكنيد تا مشگلي پيش نياد .
3 = در ابتداي شارژ كاملا خالي در حقيقت شارژر ups با يك مدار جريان اتصال كوتاه (هرچند لحظه اي } مواجه ميشه كه مدارات ups و شارژر ان اگر اتوماتيك باشد خود به خود جريان شارژر را متوقف وگرنه قسمت شارژ مدارتان اسيب جدي خواهد ديد .
با اوصافيكه از ups خود گذاشتين به نظر بنده اين وضعيت چه بهتر كه هميشه باتري شما تا محدوده 10 ولت را دارا خواهد بود لذا نگراني از صفر شدن باتري منتفي خواهد بود و ميتونيد از شارژر خود ups نيز استفاده كنيد .
(بنده تشخيص ميدم ups شما از نوع انلاين هست درسته ؟؟؟؟ )
4 = پاسخ پست قبلي را دادم و لي در حد خانگي چنين دستگاهي تا به حال بنده اطلاع ندارم و فكر نميكنم از نظر اقتصادي مقرون به صرف باشه اميد وارم با پيشرفت تكنولوژي و كوتاه كردن دست اقتصاد ي ها به وجود چنين دستگاه هايي ارزان و كاربرد خانگي برسيم .
يك توضيح :{اقاي برفي جان هم حق دارند امروزا با توجه به تقلب در توليد و عدم نظارت دستگاه هاي مسيول متاسفانه هر دستگاه تجاري و اماده داراي نقايصي هست كه مشگل ساز ميباشند }
با تشكر .
موفق باشيد .

آخرین ویرایش:

mirzagasemi

کاربر
2009-06-27
60
77
با تشکر.
اولش من یک چیزی را اگر اجازه دهید حل کنم!مشگل غلط است!مشکل صحیح است!در خیلی جاهای مختلف سایت هم بجای ک , گ استفاده میشود!
ups فاراتل 1250 SM میباشد.آنلاین یا اینلاینش رو نمیدونم!
راستش یکم بنده تنبل تشریف دارم و بخاطر اینه که میخوام یک جوری بدون درد سر فیبرم چاپ بشه.
در هر حال خیلی ممنونم از راهنماییتون.

بالا