آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل سرد نکردن یخچال فریزر سامسونگ مدل Samsung RL466WESW

اسد100

کاربر
2010-12-28
3
2
سلام دوستان
ما یه یخچال فریزر سامسونگ مدل RL466WESW داریم که دوساله که خریدیمش
چند روز پیش ازتو فریزرش صدای قرقر آمد که وقتی صفحه پشتشو باز کردم دیدم اطراف فنش و به خصوص سمت راست فریزر برفک زده. 24 ساعت خاموشش کردم و بعد روشنش کردم درست شده بود یعنی هم صداش افتاد و هم دماش به 20- میرسید بعد از دو سه روز دوباره احساس کردم دما کم نمیشه یعنی فریزر 20- رو نشون میداد ولی دمای واقعی 5- هم نبود وخیلی از غذاها آب شدن. بعدش هم دوباره صدای قرقر فن شروع شد. این در حالی بود که یخچال خوب کار میکرد و مشکلی نداشت. یه تعمیرکار آوردیم فریزر رو باز کرد و گفت مشکل از محل قرار گیری "سنسو ر دیفراس" یا یه همچین چیزیه. خلاصه به قول خودش آوردش بالاتر و رفت. یه روز خوب کار کرد یعنی دما واقعا 20- میشد. اما بعد از یه روز دوباره دمای نمایشگر 20- هست ولی دمای واقعی فریزر 2- هم نیست (دما سنج گذاشتم) و نون و گوشت ... یخ نمیزنه. لطفا راهنمایی کنید اگر باید چیزی تعویض بشه بهم بگید که بخرم و خودم تعویض کنم. خیلی خیلی ممنون.

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,706
40,594
هرمزگان
www.irantk.ir
این مشکل میتونه از خرابی هیتر و یا ترمودیسک باشه
در یخچالهای سامسونگ خرابی ترمودیسک زیاد مشاهده شده
به نظر من یکی از دو مشکل بالا علت خرابی یخچال شما هست و باید خود تعمیرکار اگر یکم تجربه داشته باشه بتونه مشکل را حل کنه

اسد100

کاربر
2010-12-28
3
2
این مشکل میتونه از خرابی هیتر و یا ترمودیسک باشه
در یخچالهای سامسونگ خرابی ترمودیسک زیاد مشاهده شده
به نظر من یکی از دو مشکل بالا علت خرابی یخچال شما هست و باید خود تعمیرکار اگر یکم تجربه داشته باشه بتونه مشکل را حل کنه

سلام
دو تا سنسور از سقف فریزر آویزونه که انتهاشون یه استوانه سفید رنگه. اگر منظور شما از ترمو دیسک همونا باشه که من درآوردمشون و توی دمای اتاق هر دو رو با اهم متر تست کردم یکی شون 5000 اهم ودیگری 6000 اهم مقاومت نشون میداد. ضمنا در قسمت بالای اواپراتور فکر میکنم ********** درایر باشه و لوله ای که از درایر خارج شده برفک زده بود.

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,706
40,594
هرمزگان
www.irantk.ir
دوست عزیز ترمودیسک با سنسور فرق میکنه
و در مسیر هیتر قرار گرفته ودر حالتی که سالم باشه یخ ها که ذوب شد و گرما به یه حدی رسید هیتر ها از مدار خارج میشه و معمولا زیاد خراب میشه وکنار لوله هایی که در قسمت سرد خونه پشت فن هست قرار گرفته
سنسورها را از روی اهم نمیشه تشخیص داد که سالم هست یا نه شما یه ظرف پر از یخ کن و سنسورها را درون ان قرار بده و با پایین امدم دمای سنسور مقاومت هم کم کم تغییر میکنه ولی فکر نمیکنم مشکل از سنسور ها باشه
ممکنه دو هیتر در یخجال شما وجود داشته باشه که اگر یکی از انها هم خراب باشه باز همین مشکل پیش میاد. بعضی المنت ها شیشه ای هستند و بعضی ها بصورت سیم مارپیچ درون کاغد الومنیومی قرار دارند شما در مرحله اول از سالم بودم المنت (هیتر ها)اطمینان پیدا کنید و در صورتی که ترمودیسک داشت ان را تست کنید

tamizkar

کاربر
2013-07-21
31
33
قطعات و موارد زیر بایستی چک شوند.
1-سنسور فریزر و یخچال
2-ایا پس از ذوب یخها و روشن کردن دستگاه پس از مدت لازم عمل اتوماتیک انجام می شود.
3-ترمو دیسک ترموفیوز و هیتر چک شود.
4-مسیر خروجی اب چک شود.
5-سیمهای رابط قطعات بالا بررسی شود.
6-عملکرد فنها بدقت چک شوند.

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
دقت کنید !!!گفته که یک طرف لوله های فریزر برفک زده بود که یعنی علامت مشکل نشتی گازه،به هیچ عنوان عوض کردن جای سنسورها مجاز نیست چون مثلا شرکت ارج با بررسی 3000نقطه به بهترین محل نصب سنسور فریزرش رسید! حالا این که سامسونگه-
مراحل زیر رو دنبال کن:1-آیا همه لوله ها بعد یک ساعت کارکرد سرمای استاندارد وبرفک متعادل دارند(در غیر اینصورت نشتی گاز یا افت فشار موتور)
2-آیا سیستم دیفراست سالم است(ترموفیوز دائم وصل باشد وترمودیسک در سرمای بالای-12 وصل میشود یعنی برعکس ترموستات) تست جداگانه هیتر(ها)
بقیه چیزها تخصصی میشه که معمولا شخص عادی توی خونه نمیتونه حلش کنه

بالا