آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

در انجمن تعمیرکاران عزادار یکی از اعضای بسیار خوب خود هستیم، جناب استاد کمالی با نام کاربری غزال از مدیران بسیار با تجربه و فعال انجمن بودند و متأسفانه ایشان را از دست دادیم. برای خانواده ایشان آرزوی صبر می‌کنیم. روحشون شاد و یادشون گرامی

سوال: نحوه تست آی سی uc2845

zmnejad

کاربر
2018-09-18
10
9
مشهد
سلام. وقت بخیر
یه دستگاه جوش آی جی بی تی آوردن، مشتری گفته بود که دستگاه خود بخود خاموش شده، من به مدار سری وصلش کردم، چراغ برای لحظه ای روشن و بعد خاموش شد، فن هم تلاش می کرد که به کار بیفته، فن رو از مدا رخارج کردم و دوباره وصلش کردم به مدار سری، چراغ روشن و بعد خاموش شد. صفحه نمایشگر روشن نمیشه. با اتصال تغذیه 24 ولت، رگولاتور 7805، 7815 و 7915 رو تست کردم، مقدار عددی درستی نشون نمیدادن، هر سه تا رو از مدار خارج کردم، بیرون مدار هم تست کردم، مقدارشون درست نبود. حالا که می خوام عوضشون کنم، قبلش خواستم بقیه قسمتها رو هم تست کنم تا بفهمم علت خرابی سه تا رگولاتور چی بوده. اما روش تست آی سی uc2845 رو نمی دونم. اگه میشه راهنمایی کنید.

arash_h8645

کاربر vip
کاربر
2014-05-05
151
1/115
در اینطور مواقع من یه پایه آیسی میزنم به جای آیسی و یه آیسی نو جا میزنم و بعد از رفع عیب کامل دستگاه اونوقت مال خودشو جا میزنم اگر کار کرد که هیچی اگر هم کار نکرد همون نو رو جا میزنم با مشتری حسابش میکنم نهایتش این آی سی فقط خودش که نیست قطعات اطراف آیسی هم هست اونا رو هم تست کن ، از سالم بودن آی جی بی تی ها هم اطمینان حاصل کن

بالا